Asterix doczeka się kolejnego filmu aktorskiego!

    Historia wojowniczych Galów doczekała się już czterech filmów aktorskich. Wygląda na to, że już wkrótce ruszą zdjęcia do kolejnego obrazu, który tym razem nie będzie oparty na żadnym z istniejących komiksów czy filmów animowanych.

    Rok 1999 przyniósł nam premierę filmu "Asterix kontra Cezar". Obraz spotkał się z dość ciepłym przyjęciem ze strony publiczności i bardzo szybko padła decyzja o realizacji kolejnej części, której premierę wyznaczono na 2002 rok. "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" okazał się godną kontynuacją, przez wielu z resztą określaną mianem lepszej od części pierwszej. Niestety, kolejne próby kontynuowania serii w tej formie okazały się dość kiepskie. Nasz bohater wziął udział w Olimpiadzie, wyruszył także do Brytanii i wydawać by się mogło, że na tym zakończą się jego przygody. Jak się jednak okazuje, praktycznie osiem lat po premierze ostatniego aktorskiego obrazu, ruszą zdjęcia na planie piątej odsłony.

    O sprawie informuje nas serwis Deadline, który podał, że rok 2020 będzie początkiem prac nad kolejnym widowiskiem o dzielnych Galach, którzy nie lękają się praktycznie niczego, a już z całą pewnością atakujących ich Rzymian. Tym razem jednak nasi bohaterowie zawędrują w rejony, w których jeszcze nie gościli. "The Silk Road", który można tłumaczyć jako "Jedwabny szlak", ukaże nam zupełnie nową przygodę, która rozegra się w Chinach.

    Niestety nie wiemy nic na temat aktorów, którzy wystąpią w widowisku. Nie podano także nawet przybliżonej daty premiery. Gdy tylko się czegoś więcej dowiemy, od razu damy Wam znać.