Black Lightning wkracza do akcji w swoim kostiumie!

    Serialowe uniwersum DC coraz bardziej się rozrasta. Stacja CW nabyła prawa do zekranizowania "Black Lightning", czyli historii Jeffersona Pearce'a, nauczyciela posiadającego niezwykłe moce, który po godzinach walczy z przestępczością pod pseudonimem Czarnej Błyskawicy. Bohater postanowił jednak odwiesić kostium i skupić na życiu codziennym. Niestety, spokojna emerytura zostaje przerwana w momencie, gdy jego córka postanawia sama wymierzać sprawiedliwość, a jego uczeń dołącza do groźnego gangu.

    W postać bohatera wcieli się Cress Williams. Poniżej możecie ujrzeć zdjęcie na którym prezentuje się w swoim superbohaterskim kostiumie.

    Serial początkowo miał powstać dla stacji Fox. Ta jednak w pewnym momencie zrezygnowała. Powodem miała być zbyt wielka ilość innych, planowanych seriali opartych na komiksach. Projekt został przejęty przez kanał CW i najprawdopodobniej zostanie włączony do budowanego przez stację uniwersum.

    Niestety, nie poznaliśmy jeszcze daty premiery pierwszego odcinka. Możemy jedynie przypuszczać, że nastąpi to jesienią, kiedy stacje będą startowały z nowymi ramówkami.