Blizzard jednak szykuje Diablo IV?

    Zeszłoroczny BlizzCon przyniósł nam zapowiedź "Diablo: Immortal". Niestety początkowa radość fanów bardzo szybko ustąpiła irytacji. Okazało się bowiem, że gra jest skierowana jedynie na urządzenia mobilne i z całą pewnością nie należy upatrywać w niej pełnoprawnej kontynuacji. Wygląda jednak na to, że Blizzard nad "Diablo IV" także pracuje.

    Negatywne emocje związane z zaprezentowanym podczas BlizzConu materiałem z "Diablo: Immortal" zdążyły już opaść, a zapewnienia twórców, jakoby nie był to jedyny, realizowany obecnie projekt z tego uniwersum nieco uspokoiły fanów. Nikt nie mówił tego wprost, jednak nadzieja na "Diablo IV" ponownie odżyła w graczach. Teraz mamy kolejny powód by sądzić, że gra faktycznie powstaje i już wkrótce może zostać w jakiejś formie zaprezentowana światu. Na stronie internetowej Blizzarda pojawiła się nowa oferta pracy, która prawdopodobnie związana jest z "Diablo IV".

    Blizzard oficjalnie poszukuje osoby, która zajmie się projektowaniem dostępnych w grze questów. Jednym ze stawianych wymogów jest w tym wypadku bardzo dobra znajomość uniwersum "Diablo", a także umiejętność tworzenia zadań, które wpasowałyby się w tło fabularne gry. Raczej nie ma w tym miejscu mowy o wspomnianym już wcześniej "Immortal", gdyż w oczekiwaniach widnieje także "znajomość gotyckiego horroru", a to raczej nie pasuje do klimatu gry mobilnej, która wygląda jak klon "Diablo III". Wydaje się zatem, że nowa odsłona ma być zdecydowanie bardziej mroczna i tym samym skierowana do osób, która bardzo narzekały na kolorową rewolucję poprzedniczki.

    Dodatkowo w wymaganiach widnieje informacja o doświadczeniu z produkcjami na komputery PC i konsole, co już zupełnie daje nam do zrozumienia, że w tym wypadku mowa o czymś zdecydowanie większym.

    Warto w tym miejscu także wspomnieć o pewnej ciekawostce. Krytyka wywołana pod adresem 'Diablo: Immortal" sprawiła, że przedstawiciele Blizzarda w pewnym momencie przyznali, iż faktycznie był pomysł, by część czwarta pojawiła się na wspomnianej imprezie. Niestety z powodu problemów z dopracowaniem wersji pokazowej musieli się w ostatniej chwili wycofać. Serwis Kotaku podaje, że głównym problemem miał być tryb pierwszoosobowy, który został testowo wprowadzony, a z którego ostatecznie się wycofano. Jeżeli jednak pogłoski są prawdziwe, to ten rok faktycznie może przynieść nam oficjalną zapowiedź "Diablo IV".