"Castlevania" otrzyma drugi sezon!

    "Castlevania", czyli serialowa ekranizacja jednej z najpopularniejszych gier znanych z platformy Nintendo, okazała się niesamowitym sukcesem. Nic więc dziwnego, że Netfliks zdecydował się zamówić drugi sezon w tak krótkim czasie po premierze pierwszego.

    "Castlevania" zadebiutowała na platformie Netfliks 7 lipca i z miejsca stała się prawdziwym hitem. Mroczne fantasy inspirowane legendarną już serią gier od Konami pokazało, jak powinny wyglądać filmowe i serialowe adaptacje gier. Projekt powstał pod czujnym okiem Warrena Ellisa, brytyjskiego pisarza, który miał swój udział w powstawaniu takich komiksów, jak: X-Men, Daredevil, Civil War, Wolverine.

    Serial opowiada historię ostatniego członka zhańbionego rodu Belmontów (klan od pokoleń walczył z wampirami), który postanawia przywrócić dobre imię swojej rodziny i w tym celu wyrusza do Europy wschodniej, aby zabić Draculę, króla wszystkich wampirów.

    Nowy sezon ma liczyć osiem odcinków. Będzie zatem dłuższy od pierwszego. Wszystko za sprawą zwiększonego budżetu przeznaczonego na produkcję.

    Drugi sezon ma szanse zadebiutować w przyszłym roku.