Clark Gregg o swoim tajemniczym powrocie do "Agentów T.A.R.C.Z.Y"

Finał piątego sezonu "Agentów T.A.R.C.Z.Y' był pewnego rodzaju zwieńczeniem wydarzeń, które przez ostatnie lata rozgrywały się w tym serialu. Agent Coulson pogodził się ze swoim losem i wydawać by się mogło, że w kolejnych sezonach już nie powróci. Tymczasem wiemy, że Clark Gregg nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W tym roku, po dłuższej niż zwykle przerwie, zadebiutuje szósty sezon "Agentów T.A.R.C.Z.Y." Produkcja będzie zdecydowanie krótsza, gdyż złoży się na nią jedynie 13 odcinków. Pierwszy, oficjalny zwiastun pokazał nam, że nasi bohaterowie są w żałobie po śmierci Phila Coulsona i starają się jakoś zapanować nad organizacją, którą do tej pory kierował. Zakończenie ujawniło nam jednak pewien dość tajemniczy szczegół. Coulson powrócił. Jednak czy to na pewno był on? O tym zaskakujących (pewnie nie dla wszystkich) wątku postanowił wypowiedzieć się Clark Gregg, który portretuje tego tego bohatera. W wywiadzie udzielonym dla Entertainment Weekly przyznał dodatkowo, że sam był zaskoczony faktem, że serial otrzymał zamówienie na jeszcze dwa krótsze sezony.

Mieliśmy naprawdę cudowne zakończenie piątego sezonu - [ostatni] odcinek był nawet określany jako "Koniec" - i mieliśmy powody, by sądzić, że faktycznie skończyliśmy. Zrealizowaliśmy pięć wspaniałych sezonów i bardzo bardzo się ze sobą zżyliśmy, przez co było to bardzo smutne. A potem [producenci] zadzwonili do nas i powiedzieli, że zamierzamy zrobić jeszcze dwa krótkie, 13-odcinkowe sezony, co w naszym odczuciu zawsze było najlepszą długością dla takiej produkcji.

Gregg zaznaczył jednak, że powróci do serialu tylko wtedy, gdy jego rola się zmieni. Oczekiwał od producentów, że zaprezentują mu jakiś powiew świeżości. Jak się okazało, twórcy spełnili jego prośbę, a tajemniczy powrót będzie odgrywał bardzo ważną rolę w produkcji.

Może to niektórym widzom trochę przeszkadzać, ale to zupełnie inna osoba. Tu jest wielka tajemnica. I myślę, że [grana przeze mnie] osoba jest tak samo zaskoczona tym, że ​​jej twarz jest rozpoznawana... Prawdopodobnie nie powinienem tego mówić!

Gregg podzielił się także pewnymi informacjami na temat miejsca rozpoczęcia sezonu 6, potwierdzając, że połowa ekipy T.A.R.C.Z.Y. pod przywództwem Macka zostanie na Ziemi i będzie zajmować się tropieniem dziwnych anomalii za którymi ma stać ktoś znany. Tymczasem druga połowa zespołu uda się w kosmos by odnaleźć Fitza.

Szósty sezon zadebiutuje w tym roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona.