Co dalej z X-Force?

  Jeszcze przed premierą drugiej części "Deadpoola" mówiło się głośno o filmie poświęconym grupie X-Force. Niestety od jakiegoś czasu nie mamy o projekcie żadnych informacji. Czy jest jeszcze szansa na jego realizację?

  X-Force będzie prawdopodobnie ostatnim filmem Marvela, który zostanie wyprodukowany przez Foxa o ile oczywiście projekt w ogóle doczeka się realizacji. Nie trudno zauważyć, że w okół filmu zrobiło się ostatnimi czasy naprawdę cicho, a to nie jest zbyt dobra wróżba w obliczu przejęcia koncernu przez Disneya. Jak wiadomo Dom Myszki Miki ma już swoje plany wobec uniwersum X-Menów. Drew Goddard, który był typowany na reżysera widowiska, postanowił rozwiać niektóre wątpliwości.

  Zwykle koncentruję się bardzo intensywnie na jednym filmie na raz. Pracuję obecnie nad " Złe czasy w El Royale", Ryan jest wyłączony z filmowania, a pozostali aktorzy rozproszeni po świecie. Myślę, że kiedy skończymy, wszyscy się spotkamy i zaczniemy robić to, co chcemy robić dalej, ale w tej chwili nie mam nowych informacji.

  Obecnie Goddard skupia się na preprodukcji swojego najnowszego filmu " Złe czasy w El Royale". Oznacza to, że reżyser nieprędko znajdzie chwilę by powrócić do świata X-Menów, a czasu jest coraz mniej.

  Nie wiemy dokładnie kiedy zakończy się fuzja Disneya i Foxa. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że mogłoby to nastąpić jeszcze w tym roku. W takiej sytuacji są bardzo małe szanse na to, że projekt dojdzie do skutku w formie, jakiej się fani spodziewali. Realizacja widowiska musiałaby bowiem rozpocząć się jeszcze przed ostatecznym domknięciem spraw formalnych pomiędzy dwoma koncernami, a na to jest już coraz mniej czasu. Z drugiej jednak strony w planach w dalszym ciągu znajduje się "Gambit" do którego zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku i to pomimo braku reżysera - nowy ma być dopiero wybrany. Tymczasem "X-Force" jest [pd tym względem zabezpieczone, w dodatku Goddard zapewnia, że film otrzyma wysokiej jakości scenariusz.

  Jak myślicie, Fox da jeszcze szansę zrealizować film? A może projekt powstanie już pod skrzydłami Disneya?