Co wiemy o "Pile IX"?

Ostatnio w sieci pojawiło się sporo nowych informacji dotyczących kolejnej, dziewiątej już, odsłony cyklu Piła. Oto newsy, które mamy Wam do przekazania.

Pomysłodawcą i jedną z gwiazd Piły IX jest Chris Rock, miłośnik serii o psychopacie Jigsawie. Z najnowszych informacji wynika, że obok niego na ekranie zagości Samuel L. Jackson. Poza tym w widowisku zgrać mają także: Max Minghella oraz Marisol Nichols.

Znane są już także zalążki fabuły produkcji. Głównym bohaterem będzie policjant, w którego wcieli się Rock. Jemu i jego partnerce (w tej roli Minghella) przydzielone zostanie rozwiązanie zagadki tajemniczej serii morderstw dokonywanych w fantazyjny sposób. Samuel L. Jackson wcieli się w rolę ojca głównego bohatera, z kolei Nichols odegra rolę przełożonej pary policjantów.

Scenariusz Piły IX przygotowali Pete Goldfinger i Josh Stolberg, autorzy skryptu filmu Piła: Dziedzictwo. Zdjęcia do produkcji już trwają w Toronto, a za kamerą obrazu stoi Darren Lynn Bousman, który już trzykrotnie reżyserował widowiska z owej serii. Premierę zaplanowano na październik 2020.