Cyberpunk 2077 zostanie zaprezentowany na targach E3?

    Powoli zaczyna się coś dziać w kwestii gry "Cyberpunk 2077", czyli produkcji, na której obecnie skupia się CD Projekt Red. Po niedawnym ogłoszeniu nazwisk osób, które przygotują muzykę, tym razem mamy podstawy by sądzić, że gra zostanie zaprezentowana światu w czerwcu tego roku podczas odbywających się w Los Angeles targów E3.

    Prace nad tytułem zostały ujawnione w 2012 roku. W 2013 otrzymaliśmy pierwszy trailer i od tego czasu o grze zrobiło się cicho. Twórcy bardzo niechętnie dzielili się informacjami o postępach. Najczęściej odpowiadali, że "gra zostanie ukończona, gdy zostanie ukończona". Nic więc dziwnego, że wokół produkcji narosła cała masa spekulacji i oczekiwań.

    Teraz, po tych kilku latach, CD Projekt RED zawita na targi E3 (informacja pojawiła się na oficjalnej stronie e3expo.com) i najprawdopodobniej zademonstruje po raz pierwszy grę w akcji. Być może pojawi się jedynie nowy zwiastun, a gameplay zostanie pokazany za zamkniętymi drzwiami, jednak nawet taki drobiazg pozwoli nam dostrzec, jak wiele zmieniło się od czasu, gdy pierwszy materiał wideo podbił sieć.

    Czym jest "Cyberpunk 2077"? To futurystyczny RPG, którego akcja została osadzona w świecie wykreowanym przez Mike’a Pondsmitha, na rzecz papierowego systemu RPG, Cyberpunk 2020. Tytuł ma być znacznie większy od wypuszczonego w 2015 roku Wiedźmina 3 i oferować graczom naprawdę wyjątkowe doznania płynące z rozgrywki. Czy się uda? Mamy nadzieję, że tak.

    Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat produkcji, od razu damy Wam znać. Tymczasem przypominamy pierwszy, wypuszczony jeszcze w 2013 roku, teaser trailer.