Cyperpunk 2077 uniemożliwia zabijanie dzieci

    CD Projekt Red potwierdziło, że w najnowszej grze studia, Cyberpunk 2077, nie będzie możliwości atakowania dzieci oraz postaci niezależnych ważnych dla fabuły. Jednocześnie zaznaczono, że możliwe będą zachowania agresywne w stosunku do większości spotykanych postaci, co jednak będzie miało swoje konsekwencje.

    Jeden z użytkowników zadał pytanie, czy będzie opcja zabijania w grze losowych postaci. Cyberpunk 2077 to gra z otwartym światem, ale też nie jedyny tytuł, który uniemożliwia zabijanie dzieci czy powiązanych z fabułą i zadaniami bohaterów niezależnych. Podobnie było we wcześniejszej grze studia, trzeciej części „Wiedźmina”. Dzieci nie dało się także początkowo zabijać w „The Elder Scroll V: Skyrim”, ale zostało to szybko zmienione przez moderów.

    Oczywiście nie wszystkim graczom się to podoba, ze względu na ograniczanie „wolności” postaci, jednak przemoc w stosunku do dzieci wydaje się być słusznym tematem zakazanym. Przypomnijmy też, że CD Projekt Red zależy na dużej swobodzie w poruszaniu się po świecie a także w rozwiązywaniu zadań w Night City.

    Premiera wyczekiwanej gry, w której będziemy mogli między innymi zobaczyć postać legendarnego Johnny'ego Silverhanda, w którą wciela się sam Keanu Reeves, jest planowana na 16 kwietnia 2020 roku.