Czy "Strażnicy Galaktyki vol. 3" skorzystają ze scenariusza Jamesa Gunna? Chris Pratt odpowiada!

Odsunięcie ojca sukcesu filmu "Strażnicy Galaktyki" od prac nad trzecią częścią było dla wielu fanów poważnym ciosem. Disney podjął taką decyzję ze względu na kontrowersyjne wpisy Gunna sprzed lat. Wygląda jednak na to, że przynajmniej scenariusz pozostanie niezmieniony.

Decyzja Disneya spotkała się z ostrymi reakcjami nie tylko ze strony fanów, ale także aktorów biorących udział w widowisku. Szczególnie mocno swoje niezadowolenie akcentował wcielający się w Draxa Dave Bautista, który otwarcie mówił, że jest gotów rozstać się ze swoją rolą, jeśli Gunn nie powróci. Disney pozostał jednak nieugięty, a reżyser dwóch pierwszych filmów ostatecznie znalazł zatrudnienie w DC, gdzie będzie odpowiadał za powstanie nowej wersji "Legionu samobójców". Pewnym pocieszeniem w tej sytuacji może być fakt, że oryginalny scenariusz Gunna zostanie przy produkcji kolejnych "Strażników Galaktyki" wykorzystany. Tak przynajmniej twierdzi wcielający się w Star-Lorda Chris Pratt.

Podczas wywiadu jakiego Pratt udzielił dla MTV, padło pytanie o napisany przez Jamesa Gunna scenariusz. Odpowiedź aktora sugeruje, że zostanie on wykorzystany przy produkcji.


W dalszym ciągu niestety nie wiemy kiedy mogłyby ruszyć zdjęcia do "Strażników Galaktyki vol. 3". Disney cały czas szuka nowego reżysera. Wiemy już na pewno, że stanowiska tego nie podejmie się odpowiedzialny za film "Thor: Ragnarok" Taika Waititi.