David Benioff i D.B. Weiss nie są już zaangażowani w prace nad nową trylogią Gwiezdnych wojen!

  Krótko po premierze ósmego epizodu Gwiezdnych wojen świat obiegła informacja o tym, że odpowiedzialni za ekranizację "Gry o tron" David Benioff i D.B. Weiss wyreżyserują nową trylogię w świecie Gwiezdnych wojen. Teraz wiemy już, że plany te nie są aktualne.

  Ósmy sezon "Gry o tron" okazał się naprawdę potężnym rozczarowaniem dla widzów, którzy na zwieńczenie serii musieli czekać praktycznie dwa lata. Obiecywany ogromny rozmach i satysfakcjonujący finał okazały się nad wyraz optymistycznymi deklaracjami, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Krótko po premierze finałowego odcinka świat obiegła plotka, jakoby zaangażowani w produkcję serialu David Benioff i D.B. Weiss mieli pożegnać się z możliwością współpracy z Disney'em przy nowych widowiskach z uniwersum Star Wars. Jak się okazało, panowie faktycznie nie zrealizują wspomnianych filmów. Powodem tej decyzji jednak Netflix.

  Jakiś czas temu Benioff i Weiss podpisali wieloletnią umowę o wartości 200 milionów dolarów na przygotowanie dla Netfliksa oryginalnych produkcji i właśnie ten kontrakt sprawił, iż twórcy serialowej "Gry o tron" postanowili wycofać się z innych projektów. Jak zaznaczyli, nie mieliby czasu by pogodzić ze sobą wszystkie produkcje.

  Obecna rezygnacja nie oznacza jednak, że przed twórcami na dobre zamknęły się drzwi w Lucasfilm. Kathleen Kennedy bardzo szybko skomentowała wieść o ich rezygnacji.

  Mamy nadzieję zaangażować ich w rozwijanie marki, kiedy będą mogli oderwać się od napiętego harmonogramu i skoncentrować się na Gwiezdnych Wojnach

  Sami twórcy także wyrażają zainteresowanie ewentualną późniejszą współpracą.

  Kochamy Gwiezdne Wojny! Kiedy George Lucas je stworzył, stworzył także nas. Rozmawianie z nim i obecnym zespołem o Gwiezdnych Wojnach było ekscytującym przeżyciem i zawsze będziemy wdzięczni za sagę, która wszystko zmieniła.

  Uważacie, że Benioff i Weiss dobrze postąpili rezygując z Gwiezdnych wojen na rzcz Netfliksa czy jednak wolelibyście ujrzeć ich pomysły związane z rozwijaniem marki Star Wars? Dajcie nam znać w komentarzach.