"Diabeł w maszynie" już wkrótce trafi do księgarni!

    Już szóstego września nakładem wydawnictwa Powergraph ukaże się nowy zbiór opowiadań Anny Kańtoch zatytułowany "Diabeł w maszynie". Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym opisem wydawniczym.

    Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, mroczne kryminalne zagadki rodem z horroru!

    Diabeł w maszynie to zbiór niezwykłych opowiadań kryminalnych Anny Kańtoch, w których detektyw zmaga się nie tylko z zagadkową zbrodnią, ale jest to zbrodnia, której towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone.

    Domenic Jordan jest lekarzem i protegowanym jednego z ważnych hierarchów Kościoła. Zajmuje się magią, a tak naprawdę jej naukową stroną. Rzeczywistość, z którą się spotyka, to nie tylko przedziwne choroby i nadnaturalne zdolności ludzi, lecz także niezwykłe istoty, które czasem pomagają mu w rozwiązaniu zagadek, a czasem są ich sednem. Demony, mroczne postaci, ludzie przeniknięci złem, jasnowidze – to codzienność Domenica Jordana. I mimo że wydaje się klasycznym detektywem, opierającym się na przesłankach naukowych, analizującym fakty i dowody, to jednak jego śledztwa zawsze dotyczą spraw nadprzyrodzonych. Pojawia się wszędzie tam, gdzie zbrodnia jest niezwykła i nikt inny nie potrafi sobie z nią poradzić. Nietuzinkowe zainteresowania, ale i wiedza, którą zdobył na uniwersytecie i w swych dotychczasowych śledztwach sprawiają, że jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie dzieje się coś niezwykłego i nikt inny nie może sobie z tym poradzić.

    Po dwóch poprzednich częściach (Diabeł na wieży i Zagadki diabła), Anna Kańtoch przygotowała pięć kolejnych opowiadań, które przywodzą na myśl mroczne historie Edgara Allana Poego.