Diablo: Immortal zapowiedziane i od razu zmieszane z błotem!

  Fani serii "Diablo" od dawna czekają z utęsknieniem na zapowiedź części czwartej. Spodziewano się, że Blizzard ogłosi prace nad nową odsłoną podczas tegorocznego BlizzConu. Tak też się stało, jednak nie tego gracze się spodziewali.

  "Diablo: Immortal" to produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne. Nie jest to zatem pełnoprawna kontynuacja, której oczekiwali fani na całym świecie. Wydarzenia w niej zaprezentowane mają toczyć się pomiędzy częścią drugą i trzecią, a co za tym idzie, dostaniemy jedynie produkt wypełniający pewne niedopowiedziane fragmenty historii.

  Twórcy obiecują, że gra wykorzysta w pełni możliwości oferowane przez nowoczesne smartfony, a sama rozgrywka ma oferować nie tylko sześć klas postaci do wyboru, ale także stale aktualizowaną zawartość fabularną, co ma się przekładać na długie miesiące spędzone z tytułem. Niestety fani nie podeszli to tych zapowiedzi zbyt entuzjastycznie. Pierwsza prezentacja tytułu zakończyła się niezadowolonymi pomrukami i buczeniem ze strony sali. Jeden z widzów zapytał nawet czy prezentacja jest żartem. Raczej nie takiej reakcji spodziewało się studio.

  Niezadowolenie graczy widać także w sieci. Opublikowane w serwisie YouTube zapowiedzi zbierają okropne oceny. Na kanale IGN oficjalny Gameplay Trailer zebrał jedynie tysiąc ocen pozytywnych i ponad 9 tysięcy negatywnych. Podobna sytuacja jest w przypadku drugiego materiału, który wprowadza graczy w fabułę. Oba znajdziecie poniżej.

  Gra swoją warstwą graficzną nawiązuje mocno do trzeciej odsłony. Trzeba przyznać, że nie wygląda źle. Gracze jednak mają Blizzardowi za złe, że przez ostatnie miesiące podsycano ich nadzieje na pełnoprawną część czwartą. Ogłoszenia związane z poszukiwaniem programistów mających wziąć udział w pracach nad nową produkcją z tego świata sugerowały, że chodzi o coś zdecydowanie większego. Tymczasem zaserwowano jedynie spin-off, który w dodatku powstaje przy współudziale chińskiego NetEase - gra jest ich zdaniem fanów zbyt podobna do innych produkcji tego studia.

  Data premiery nie została jeszcze ustalona. Gra dostępna będzie na urządzeniach działających na systemie Android i iOS.