Diablo powrócił... w przeglądarce!

    Pamiętacie jeszcze czasy gdy na rynku debiutowała pierwsza część "Diablo"? Po dziś dzień odsłona ta uważana jest przez wielu graczy za najlepszą z całej serii. Teraz możemy do niej powrócić za sprawą konwersji, która działa w przeglądarce!

    Blizzard postanowił przyszykować dla swoich fanów niespodziankę i za sprawą firmy Rivsoft przygotował wersję przeglądarkową pierwszej części "Diablo". Tytuł oferuje nam możliwość zagrania na dwóch pierwszych poziomach jedną klasą postaci. Jeżeli natomiast chcielibyście więcej, to konieczne będzie posiadanie fizycznej kopii gry.

    Nie da się ukryć, że tytuł cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy. Dopiero za którymś podejściem udało nam się wczytać stronę, która wcześniej była po prostu przeciążona, a i to nie zagwarantowało nam możliwości szybkiego zagrania. Wczytywanie niezbędnych pakietów danych trwało dobrych kilka minut i pozwoliło nam w międzyczasie na zrobienie (i wypicie) kawy. Dalej już jednak nie było najmniejszych problemów. Gdy gra się uruchomiła, wszystko chodziło jak w zegarku.

    Jeżeli chcielibyście sprawdzić, jak w obecnych czasach prezentuje się ten tytuł, a przy okazji nie straszne Wam oczekiwanie na reakcję serwera, to zapraszamy tutaj. Być może tak jak my poczujecie magię dawnych lat.