Disney ma zamiar kupić... Activision Blizzard?

    Najwyraźniej przejęcie aktywów Foxa to dla Disneya za mało. Najnowsze informacje każą sądzić, że Dom Myszki Miki ma obecnie chrapkę na Activision Blizzard! Tak przynajmniej można interpretować wypowiedź jednego z udziałowców.

    Disney powoli, lecz nieubłaganie staje się liderem pod względem dostarczania na świecie rozrywki. Głośny zakup Marvela, wytwórni Lucasfilm czy późniejsze i jeszcze głośniejsze przejęcie 21 Century Fox sprawiło, że chyba nikt nie ma już wątpliwości na temat tego, że Dom Myszki Miki prowadzi coraz intensywniejszą ekspansję. Czy następną firmą na liście do przejęcia stanie się Activision Blizzard? Jeden z inwestorów uważa, że tak właśnie powinien wyglądać kolejny krok koncernu, gdyż esport może stanowić w najbliższej przyszłości bardzo ważną gałąź rozwoju.

    Nick Licouris reprezentuję firmę Gerber Kawasaki, która brała czynny udział w procesie przejęcia aktywów Foxa na rzecz Disneya. To właśnie on zasugerował, że obecnie jest idealna okazja by koncern rozszerzył swoją działalność o gry. Akcje Activision Blizzard bardzo spadły po tym, jak firma zdecydowała się zwolnić wielu pracowników, a to z kolei oznacza idealną okazję do działania. W Disneyu co prawda nie komentuje się tych spekulacji, jednak nie da się ukryć, że potencjalne przejęcie mogłoby się wszystkim bardzo opłacić.

    Czy spekulacje okażą się prawdziwe? Gdy tylko się czegoś dowiemy, od razu damy Wam znać.