"Doktor Strange 2" traci reżysera. Produkcja zostanie opóźniona?

    Zdjęcia do filmu "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" miały rozpocząć się już w maju, tymczasem w nocy pojawiła się oficjalna informacja o zerwaniu współpracy pomiędzy Marvelem, a reżyserem Scottem Derricksonem. Jaki jest tego powód i czy wpłynie na premierę widowiska?

    Nie da się ukryć, że "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" będzie bardzo ważnym elementem budowanej obecnie kolejnej fazy Marvel Cinematic Universe. Wystarczy choćby wspomnieć, że film zostanie poprzedzony serialem "WandaVision", którego historia stanie się wstępem dla tej produkcji. Stanowisko reżysera do tej pory zajmował Scott Derrickson. Wiemy już jednak, że pożegnał się z nim, o czym z resztą poinformował osobiście na swoim Twitterze. Powodem miały stać się różnice artystyczne, które ciężko było pogodzić z wizją, jaką chciał narzucić mu szef Marvela, Kevin Feige.

    Warto w tym miejscu wspomnieć, że Derrckson od samego początku powtarzał, że "Doctor Strange 2" będzie pierwszym, pełnoprawnym horrorem rozgrywającym się w MCU. Część fanów przyjęła tę informację z wielkim entuzjazmem, którego z kolei nie podzielał sam Marvel nastawiony na bardziej familijne produkcje. Kevin Feige później nawet tłumaczył, że nie ma mowy o prawdziwym horrorze, a jedynie filmie zawierającym straszne elementy. Prawdopodobnie w tym miejscu właśnie pojawiły się te niemożliwe do pogodzenia różnice artystyczne.

    Derrickson nie żegna się jednak całkowicie z produkcją. Na chwilę obecną w dalszym ciągu pozostaje producentem wykonawczym widowiska.

    Czy konieczność poszukania nowego reżysera sprawia, że data premiery filmu jest zagrożona? Zdjęcia do widowiska miały się rozpocząć już w maju tego roku, a premierę wyznaczono na 7 maja 2021 roku. Nie da się zatem ukryć, że Marvel musi się naprawdę pośpieszyć, inaczej dojdzie do opóźnień, które mogą zagrozić produkcji. Podobny los spotkał niegdyś kolejną odsłonę "Strażników Galaktyki", których reżyser, James Gunn również pożegnał się na jakiś czas z Marvelem. Ostatecznie jednak powrócił i zajmie się częścią trzecią gdy tylko upora się z sequelem "Legionu Samobójców".