Fani uhonorowali Iron Mana pomnikiem!

  "Avengers: Endgame" zamknęło pewien bardzo istotny rozdział w historii Marvel Cinematic Universe. Fani postanowili z tego powodu uczcić pamięć bohatera, który to wszystko zapoczątkował. Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z filmu!

  Kiedy w 2008 roku Marvel Studios postawiło pierwszy krok na drodze do rozwoju Marvel Cinematic Universe, mało kto spodziewał się, że po dziesięciu latach filmowy świat superbohaterów aż tak się rozwinie. Tamten rok okazał się jednak początkiem pewnej ery w branży multimedialnej. Robert Downey Jr. jako Iron Man stał się jednym z najważniejszych bohaterów MCU, otrzymał trzy solowe filmy, wystąpił we wszystkich częściach "Avengers". a także gościnnie u boku innych herosów. Ostatecznie poświęcił własne życie by pokonać Thanosa (Josh Brolin) w "Avengers: Endgame".

  Po wydarzeniach z "Avengers: Infinity War", w których Thanos zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności i za ich pomocą wymazał połowę życia we wszechświecie, Avengers raz jeszcze spróbowali zmierzyć się z Szalonym Tytanem. Niestety, wróg zdążył już zniszczyć Kamienie Nieskończoności i tym samym pokrzyżować ich plany. Kilka lat później powrót Ant-Mana ze strefy kwantowej sprawia, że bohaterowie którzy przetrwali, postanowili się ponownie zjednoczyć i pomimo dawnych zaszłości, razem spróbować odwrócić bieg historii. Aby to zrobić, zbudowali własną Rękawicę Nieskończoności, której następnie użył Hulk aby sprowadzić wszystkich z powrotem. Niestety moc artefaktów prawie go zabiła. Szybko okazało się, że Thanos ma zamiar wprowadzić w życie nowy plan, który zakłada zniszczenie absolutnie wszystkiego i zbudowanie na gruzach dawnego świata, nowego. Tony Stark, chcąc nie dopuścić do takiej sytuacji, decyduje się założyć rękawicę i w ten sposób pokonać Szalonego Tytana i jego armię. Niestety, w skutek tego sam ponosi śmierć.

  Krótko po tym, gdy "Avengers: Endgame" trafiło do kin, fani Marvela na całym świecie zaczęli zastanawiać się nad sposobem uhonorowania Iron Mana w MCU. Serwis Krypton Radio donosi, że najnowszym pomysłem jest posąg Iron Mana wzniesiony w miejscowości Forte dei Marmi w Toskanii we Włoszech. Pomnik bohatera, nazwany „Człowiek ze stali”, został wyrzeźbiony przez Daniele Basso z okazji wystawy sztuki „Oltre Verso”, która została otwarta 9 sierpnia. Na pomniku znajduje się tablica z napisem:

  Pierwszy pomnik poświęcony Iron Manowi w roku jego śmierci w filmowym świecie, celebrujemy Tony'ego Starka jako człowieka, który poświęcił własne życie, walcząc o ideały, w które wierzy... przypominając nam tym samym, że wszyscy jesteśmy bohaterami naszych czasów - że przyszłość ludzkości zależy od naszych decyzji… że wszyscy musimy być bohaterami!


  Scena śmierci Iron Mana jest jedną z wielu, które fani Marvela będą pamiętać przez długie lata. W związku z tym jest całkowicie zrozumiałe, że Basso zbuduje rzeźbę ku czci postaci, która jest tak zakorzeniona w kulturze popularnej, że odzwierciedla fikcyjny świat MCU. Fani mogli już się przekonać w czasie seansu "Spider-Man: Daleko od domu", że hołd postaci Iron Mana oddaje się na całym świecie. Chociaż w naszej rzeczywistości Iron Man jest tylko postacią fikcyjną, jego wpływ na ludzi na całym świecie jest niezaprzeczalny.

  Wraz ze śmiercią Iron Mana i Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson), a także przejścia na emeryturę Steve'a Rogersa (Chris Evans) jako Kapitana Ameryki, MCU wkracza w nową erę tak zwanej IV Fazy. Po solowym filmie "Black Widow", Marvel będzie w dużej mierze koncentrować się na nowych bohaterach. Z Jane Foster Natalie Portman w roli Thora , Samem Wilsonem (Anthony Mackie) w roli Kapitana Ameryki, a Kate Bishop w roli nowej Hawkeye. Jak zatem widać, dawne role powoli obsadzane są przez nowe pokolenie i kto wie, być może już wkrótce zbroję Iron Mana także przywdzieje ktoś nowy - córka Tony'ego Starka, chłopak, który pomagał mu w trzecim filmie lub Riri Williams?