Fox stanie się częścią Disneya już za tydzień?

Proces pozyskiwania aktywów wytwórni Fox przebiega bez przeszkód i wszystko wskazuje na to, że już za tydzień prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki powrócą do Marvela. Co to oznacza dla innych produkcji, a także osób pracujących dla koncernu?

Wszystko wskazuje na to, że rozpoczęty w zeszłym roku proces przejęcia przez Disneya aktywów 21st Century Fox właśnie dobiega końca. Najnowsza informacja głosi, że wszelkie formalności zostaną dopełnione do przyszłej środy (20 marca), a to z kolei oznacza, że Dom Myszki Miki nie tylko odzyska prawa do bohaterów, których wcześniej Marvel wypożyczył, ale także pozyska licencje na wiele innych produkcji, które do tej pory powstawały pod szyldem Foxa. Warto w tym miejscu odnotować, że krok ten z pewnością przybliży nowego właściciela do rozwiązania pewnego problemu związanego z pierwszą trylogią Gwiezdnych Wojen, do których pewne prawa w dalszym ciągu należały do przejmowanego giganta.

Disney będzie mógł się pochwalić także kilkoma tytułami, których kolejne odsłony są bardzo przez fanów wyczekiwane. Wymienić choćby można kolejne odsłony "Avatara" czy filmy o przygodach Indiany Jonesa. Spekuluje się także, że nowy właściciel może chcieć ponownie wkroczyć do kin z "Obcym", a to z kolei może otworzyć furtkę do powstania produkcji, którą niegdyś zapowiadał Neil Blomkamp. Oczywiście to tylko plotka, ale po tym, jak obrany w "Prometeuszu" i późniejszym "Obcy: Przymierze" przez Ridleya Scotta kierunek okazał się finansowym i artystycznym zawodem, taka wersja wydaje się prawdopodobna.

Marvel Cinematic Universe będzie mogło z kolei naprawdę rozwinąć skrzydła i wprowadzić do swojego świata postaci, których obecności od dawna domagają się fani. Niestety na taki obrót spraw będziemy musieli jeszcze kilka lat poczekać, gdyż Kevin Feige wielokrotnie powtarzał, że Marvel Studios ma już ustalone plany do 2022 roku, a integrację nowych bohaterów będzie rozważać dopiero wtedy, gdy wszystko na linii Disney - Fox będzie już jasne.

Niestety przejęcie aktywów to nie tylko dobre informacje. Szacuje się, że decyzja ta pozbawi pracy około 4 000 osób, których stanowiska będą się powielać po połączeniu tych dwóch firm. Część z nich z pewnością znajdzie zatrudnienie dzięki zdecydowanej ekspansji Disneya, który w tym roku chce wejść na rynek z własną platformą streamingową i dedykowanymi jej produkcjami, jednak spora grupa pracowników Foxa będzie musiała poradzić sobie inaczej.

Chcielibyście by Disney odświeżył jakieś konkretne serie należące wcześniej do Foxa? A może wolicie by koncern zostawił w spokoju stare filmy w spokoju? Dajcie nam znać w komentarzach.