Głównym złoczyńcą piątego sezonu Gotham zostanie Bane?

    New York Comic Con 2018 przyniósł nam informacje na temat głównego złoczyńcy piątego sezonu Gotham. Wszystko wskazuje na to, że zostanie nim Bane, w którego rolę wcieli się Shane West.

    Piąty sezon Gotham przyniesie nam z pewnością sporą dawkę wrażeń. Będzie to zwieńczenie całej historii, której finałem staną się narodziny Mrocznego Rycerza. Wiemy już także, że bardzo ważną rolę w tym procesie odegra Bane, który w serialu będzie znany jako Eduardo Dorrance.

    Dorrance jest najemnikiem, który postanowił powróci do Gotham aby pomóc dawnemu przyjacielowi w zaprowadzeniu porządku w mieście. Tak się bowiem składa, że służył z Jimem Gordonem w wojsku. Szybko jednak okazuje się, że jego prawdziwym celem jest coś zupełnie innego.

    Historia postaci będzie się różnić od tej znanej nam z kart komiksów, a także filmów i seriali animowanych. Nie wiemy jednak jakie dokładnie zmiany w niej zajdą. Dowiedzieliśmy się tylko, że pojawi się słynny motyw łamania kręgosłupa, jednak ofiarą Bane'a nie będzie Batman, a... Alfred. Prawdopodobnie to wydarzenie będzie miało ostateczny wpływ na przywdzianie przez młodego Bruce'a Wayne'a maski.