George R.R. Martin ujawnia szczegóły prequela "Gry o tron"

    Trwają zdjęcia do prequela „Gry o tron” na planie w Irlandii Północnej. O ile HBO nie ujawnia wielu szczegółów nowej produkcji, to George R.R. Martin jest bardziej rozmowny. W czasie wywiadu z dziennikarzami serwisu Entertainment Weekly ujawnił sporo informacji dotyczących ogólnego zarysu fabularnego nowego serialu.

    Już wcześniej było wiadomo, że wydarzenia z preqeula będą rozgrywały się w Erze Herosów, a więc tysiące lat przed okresem przedstawionym w „Grze o tron”. Pisarz zdradził, że w Westeros nie było wówczas znanych nam już siedmiu królestw, ale całe sto! Nie zobaczymy smoków, bo jest to czas, w którym Valyria dopiero się rozwija, ale możemy spodziewać się wilkorów i mamutów. Najpewniej zobaczymy też przodków Starków, wszak to może być okres panowania Brana Budowniczego. Istnieje też już Casterly Rock, ale w tych czasach forteca należy do rodu Casterly. Być może dowiemy się, jak Lann Sprytny, przodek rodu Lannisterów, przejął słynny zamek.

    Oczywiście, ważnymi postaciami będą Biali Wędrowcy, zobaczymy też Dzieci lasu. Do tej pory chodziły pogłoski, że dostaniemy trójkę bohaterek pierwszoplanowych, ale Martin nie potwierdził tej rewelacji. Twierdzi, że możemy się raczej spodziewać wielu protagonistów. Pisarz najchętniej by widział tytuł „Długa Noc”, ale póki co oficjalny tytuł nie jest jeszcze znany. Zdjęcia są kręcone pod tytułem roboczym „Blood Moon”.

    Przypomnijmy, że showrunnerką prequela jest Jane Goldman (Kingsman, X-Men – Pierwsza klasa, Kick-Ass), reżyserką pilota będzie zaś S.J. Clarkson (Orange is the new black, Dr. House). W obsadzie zobaczymy między innymi aktorów takich, jak Naomi Watts, Naomi Ackie, Josh Whitehouse, Denise Gough, Toby Regbo , Miranda Richardson, Jaime Campbell Bower, Sheila Atim oraz wielu innych. Zaś zgodnie z informacjami ujawnionymi przez Georga R.R. Martina możemy spodziewać się łącznie aż pięciu prequeli do „Gry o tron”.

    Data premiery serialu nie jest jeszcze znana, ale nie możemy się go spodziewać wcześniej, niż przed rokiem 2020. Chociaż chodzą pogłoski, że pierwszy odcinek będzie wyemitowany już w pierwszym kwartale roku.