"Hogwarts Legacy", czyli nowa gra z uniwersum Harry'ego Pottera!

    "Hogwarts Legacy" to nowa gra, która pozwoli nam niezwykle dokładnie zbadać magiczny świat Harry'ego Pottera. Tym razem jednak nie wcielimy się w chłopca z blizną, ani nawet nie spotkamy na swojej drodze nikogo znanego z książek czy filmów. Fabuła rozgrywać ma się bowiem w 1800 roku!

    Magiczny świat stworzony przez J.K. Rowling cały czas przyciąga do siebie nowych fanów. Nic zatem dziwnego w tym, że Warner Bros. stara się wykorzystać to zainteresowanie i aktywnie rozwija uniwersum. W przygotowaniu jest właśnie trzecia część filmu "Fantastyczne Zwierzęta", a już w przyszłym roku dane nam będzie zagrać w grę, którą najprościej określić jako RPG w Hogwarcie.

    "Hogwart Legacy" zabierze nas do roku 1800 i pozwoli nam się wcielić w ucznia, który posiada klucz do pewnej starożytnej tajemnicy mogącej doprowadzić do prawdziwego rozłamu w świecie czarodziejów. Gra ma nam zaoferować możliwość eksplorowania otwartego świata, w którym sami zdecydujemy, jakie zadania nas aktualnie interesują. Z trailera możemy wywnioskować, że nie zabraknie nauki czarów, opieki nad magicznymi stworzeniami czy możliwości lotu na hipogryfie. Niestety nie wiemy czy będziemy mogli od podstaw wykreować naszego bohatera będą bohaterkę, czy zostanie nam to odgórnie narzucone.

    Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym trailerem gry.

    "Hogwart Legacy" zadebiutuje na komputerach PC, a także konsolach Playstation 4, Playstation 5, Xbox One i Xbox seriex X i S.