Jak mogło wyglądać "Avengers: Endgame"? Prezentujemy dwie sceny wycięte z produkcji

    Premiera "Avengers: Endgame" miała miejsce 25 kwietnia, ale okazuje się, że nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego. UWAGA: news zawiera spoilery do "Avengers: Koniec gry"

    W pracy nad chyba każdą produkcją filmową koncepcje ulegają zmianie. Pewne sceny zostają wycięte na etapie montażu, inne z kolei zastępowane są dokręconymi, alternatywnymi ujęciami. Teraz Disney ujawnił dwa wątki wycięte z "Avengers: Endgame".

    Pierwszy materiał rozgrywa się na Vormirze. To miejsce, w którym zginęła Natasza Romanow znana też jako Czarna Wdowa. W tej wersji filmu Natasza także ginie, ale dochodzi do tego w zupełnie innych okolicznościach.

    Z kolei druga ze scen prezentuje wątek całkowicie wycięty z filmu. Miał mieć on miejsce po śmierci Tony'ego Starka. Po wypowiedzeniu słów: "I am... Iron Man" i pstryknięciu, które odmieniło losy wszechświata, widzimy świat z perspektywy duszy Tony'ego, który... ma okazję porozmawiać ze starszą już Morgan Stark w świecie dusz. Twórcy uznali jednak, że wątek zaburzał dynamikę filmu.

    W "Avengers: Endgame" wystąpili: Chris Evans (Steve Rogers/Kapitan Ameryka), Robert Downey Jr. (Tony Stark/Iron Man), Scarlett Johanson (Natasha Romanoff/Czarna Wdowa), Jeremy Renner (Clint Barton/Hawkeye), Chris Hemsworth (Thor), Mark Ruffalo (Bruce Banner/Hulk), Paul Rudd (Scott Land/Ant-Man), Bradley Cooper (Rocket), Brie Larson (Carol Danvers/Kapitan Marvel) i inni. Reżyserami filmu byli Anthony i Joe Russo. Obecnie produkcja jest dostępna na Blu-ray i DVD.