Jeden ze spin-offów Gry o tron skasowany! HBO niezadowolone z odcinka pilotażowego!

    Zapowiadany od jakiegoś czasu spin-off "Gry o tron", którego akcja miała rozgrywać się w trakcie trwania Ery Herosów, został skasowany. Przedstawiciele HBO nie byli zadowoleni z zrealizowanego w tym roku odcinka pilotażowego i tym samym projekt wylądował w koszu.

    Pierwsze zapowiedzi dotyczące prequela "Gry o tron" rozbudziły nadzieje fanów. Szczególnie interesowali się nim ci, którym nie spodobał się finał historii Białych Wędrowców zaprezentowany w ósmym sezonie oryginalnej serii. Nowy serial miał się bowiem skupić na Erze Herosów, a także pierwszej Długiej Nocy. Obstawiano nawet, że taki tytuł będzie nosić produkcja, zwłaszcza, że sam George R.R. Martin nazywał ją w ten sposób. Później dowiedzieliśmy się, że roboczy tytuł to najprawdopodobniej"Bloodmoon" (Krwawy księżyc), a obecnie wszystko wskazuje na to, że oficjalnego tytułu nigdy nie poznamy. Zagraniczne media poinformowały, że serial trafił do kosza po tym, jak pilotażowy odcinek rozczarował decydentów HBO.

    Problemy produkcji miały się rozpocząć już w te wakacje, kiedy to przedstawiciele stacji otrzymali pierwszą wersję wspomnianego epizodu. Podobno ich reakcją był odesłanie materiału z powrotem do montażowni, gdzie miały zostać wprowadzone drastyczne zmiany. Jak się bowiem okazało, wizja scenarzystki i showrunnerki (Jane Goldman) drastycznie odbiegała od tego, czego się po produkcji spodziewano. Niestety kolejna wersja także nie sprostała oczekiwaniom i ostatecznie zdecydowano się zakończyć prace nad tym projektem. W grę miały także wchodzić ogromne koszty produkcji, które przekraczały pierwotne założenia budżetowe.

    Wśród problemów realizatorskich wymienia się także kwestie personalne na planie. Nie sprecyzowano jednak, kogo miały dotyczyć.

    Serial miał szansę zadebiutować na antenie HBO w 2021 roku. Główną bohaterkę (nieokreśloną konkretnie przez twórców) portretowała Naomi Watts. Na chwilę obecną nie wiemy, czy miejsce produkcji ma szansę zająć drugi, realizowany właśnie spin-off, którego wydarzenia mają opowiadać o dynastii Targaryenów i opierać się na wydanej także w naszym kraju historii "Ogień i krew". Na chwilę obecną trwają prace nad jego pilotażowym odcinkiem. Czy będzie miał więcej szczęścia od swojego poprzednika? Miejmy nadzieję, że tak.