Jeffrey Wright dołączy do obsady nowego Batmana?

    Wokół szykowanego nowego widowiska poświęconego postaci Batmana dzieje się coraz więcej. Wiemy już, że Robert Pattinson wcieli się w postać głównego bohatera, teraz z kolei sieć obiegła plotka, jakoby Jeffrey Wright miał także wystąpić w tej produkcji. W kogo miałby się wcielić?

    Produkcja widowiska "The Batman" napotykała szereg trudności. Warto choćby wspomnieć, że pierwotnie film miał wyglądać zupełnie inaczej. Jego reżyserią zajmował się Ben Affleck, który wcielał się także w głównego bohatera. Historia natomiast miała być mocno osadzona w zaprezentowanym już w innych produkcjach DC uniwersum. Lata jednak mijały, DC Extended Universe nie radziło sobie zbyt dobrze, a z projektu całkowicie wycofał się Ben Affleck i praktycznie wszystko wskazywało na to, że nowa przygoda Mrocznego Rycerza zostanie odsunięta na bok. Tak się jednak nie stało. Matt Reeves przejął stery, przygotował także nowy scenariusz, Robert Pattinson został zaangażowany do roli młodszego Bruce'a Wayne'a i wygląda na to, że planowana na 2021 rok premiera nie jest zagrożona. Teraz z kolei za sprawą portalu Hollywood Reporter, pojawiły się nowe informacje każące sądzić, że obsadę zasilił Jeffrey Wright, którego możemy kojarzyć choćby z serialu "Westworld", czy ekranizacji drugiego i trzeciego tomu "Igrzysk Śmierci". W nowym Batmanie miałby się wcielić w komisarza Gordona. My jednak typujemy go do innej roli.

    W tym miejscu warto rzucić okiem na udostępniony przez aktora wpis na Twitterze. Wright zamieścił materiał wcześniej opublikowany przez Matta Reevesa z okazji osiemdziesiątych urodzin Batmana, co może sugerować współpracę przy produkcji. Zwróćmy jednak uwagę na jeden mały detal. Emotikonę z monoklem, który jak wiadomo, jest dość charakterystycznym elementem kreacji jednego z przeciwników Mrocznego Rycerza, a konkretniej Oswalda Chesterfielda Cobblepota, znanego lepiej jako Pingwin.


    Oczywiście po jednym wpisie nie możemy wyrokować czy aktor faktycznie wcieli się w tego złoczyńcę, czy zgodnie z doniesieniami zagranicznymi sportretuje komisarza Gordona. Na jakiegokolwiek szczegóły będziemy musieli jeszcze zaczekać.

    Warto jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze. Jeżeli angaż do roli Gordona zostanie potwierdzony, to prawdopodobnie będzie to oznaczać, iż "The Batman" nie będzie się rozgrywać w ramach DC Extended Universe. Informacje takie krążyły już od jakiegoś czasu, jednak nikt ich oficjalnie nie skomentował. Przygotowany na potrzeby produkcji scenariusz daje twórcom sporo swobody z racji tego, że wydarzenia ukazane w filmie będą dotyczyć młodszej niż zaprezentowana w DCEU wersji tego bohatera. Umożliwia to zarówno stworzenie filmu, który ostatecznie zostanie ukierunkowany w stronę tego, co już poznaliśmy, jak i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.