Joker otrzyma sequel? Philips da początek nowemu uniwersum DC? Sprzeczne informacje pojawiają się w sieci!

    "Joker" bez wątpienia okazał się prawdziwym sukcesem zarówno kasowym, jak i artystycznym. Nic zatem dziwnego, że są osoby, które chciałyby jego kontynuacji. Czy jednak ta ma szansę powstać? Pojawiające się doniesienia chwilowo się wykluczają.

    Premiera "Jokera" w reżyserii Todda Phillipsa udowodniła, że widzowie bardzo chętnie decydują się na ekranizacje komiksowe tworzone z myślą o starszych odbiorcach. Film o Księciu Zbrodni Gotham zgarnął na całym świecie już ponad miliard dolarów, a to z kolei otwiera mu drogę do potencjalnej kontynuacji. Co prawda dzieło miało być początkowo zamkniętą historią, jednak z całą pewnością Warner Bros. nie obraziłoby się, gdyby Philips zdecydował się rozpocząć prace nad sequelem. Zdaniem dziennikarzy The Hollywood Reporter, pierwsze, poważne kroki już poczyniono. Serwis Deadline donosi z kolei, że sytuacja wygląda zgoła inaczej.

    Wszystko zaczęło się od wspomnianych już dziennikarzy THR, którzy poinformowali, że zaledwie trzy dni po premierze "Jokera", Todd Philips udał się na rozmowę z samym Tobym Emmerichem, czyli prezesem Warner Bros. Pictures Group. Reżyser miał przedstawić swój plan dotyczący zrealizowania innych filmów poświęconych genezom złoczyńców DC. Emmerich miał być początkowo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, jednak ostatecznie zgodził się na wykorzystanie "przynajmniej jednej" postaci. Informacja ta pojawiła się przy okazji zapowiedzi serwisu dotyczącej zielonego światła dla "Jokera 2", w którym Philips ponownie miałby zasiąść za sterami, a scenariuszem zająłby się autor skryptu do pierwszego filmu, czyli Scott Silver. Portal powoływał się przy tym na swojego informatora mocno związanego z WB.

    Zapowiedź ta wywołała spore emocje wśród fanów. Serwisy na całym świecie prześcigały się w informowaniu o oficjalnym rozpoczęciu prac nad drugą częścią Jokera. Tymczasem serwis Deadline ogłosił, że pojawiające się w internecie informacje są fałszywe. Ich zdaniem decydenci Warner Bros. nie mają żadnych oficjalnych planów dotyczących kontynuacji, a jedynie myślą o widowiskach ukazujących genezę takich postaci, jak Lex Luthor, czy Darkseid. Jednocześnie dementują, jakoby toczono jakiekolwiek rozmowy z Toddem Philipsem i Scottem Silverem co może oznaczać, że wspomniani panowie nie będą w żadnym stopniu powiązani z potencjalnymi kolejnymi produkcjami.

    Pozostaje nam zatem jedynie czekać na oficjalny komunikat ze strony Warner Bros.