"Joker" zgarnia Złotego Lwa!

    "Joker", czyli film o genezie jednego z najpopularniejszych przeciwników Batmana zgarnął statuetkę Złotego Lwa podczas festiwalu filmowego w Wenecji!

    Taki obrót spraw przewidywało naprawdę wielu, jednak dopiero głośna owacja stojąco po pokazie filmu potwierdziła, że "Joker" w reżyserii Todda Phillipsa to murowany pewniak do zgarnięcia statuetki Złotego Lwa podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Tak też się stało. Jury, któremu przewodziła Lucrecia Martel (argentyńska reżyserka i scenarzystka filmowa) zdecydowało się uhonorować produkcję, która tym samym stała się kamieniem milowym na drodze rozwoju kina superbohaterskiego. Ogromna w tym zasługa odtwórcy głównej roli, Joaquina Phoenixa, który bardzo się napracował, aby odgrywany przez niego Arthur Fleck wypadł jak najbardziej przekonująco.

    "Joker" w kinach zadebiutuje 3 października 2019. Poniżej możecie zapoznać się z oficjalnym trailerem produkcji.

    W rolach głównych występują: Joaquin Phoenix (Joker), Robert De Niro (Murray Franklin), Frances Conroy (Penny), Brett Cullen (Thomas Wayne), Douglas Hodge (Alfred Pennyworth) i inni. Reżyseruje Todd Philips.