Jubileuszowa okładka Supermana

  Osiemdziesiąt lat to naprawdę ładny wynik! Tyle właśnie lat kończy w tym roku postać Supermana. Z tej okazji Empire Magazine zaprezentowało jubileuszową okładkę na której możemy ujrzeć aktorów wcielających się w postać Człowieka ze Stali.

  Osiemdziesiąt lat to naprawdę ładny wynik! Tyle właśnie lat kończy w tym roku postać Supermana. Z tej okazji Empire Magazine zaprezentowało jubileuszową okładkę na której możemy ujrzeć aktorów wcielających się w postać Człowieka ze Stali. 

  Trudno uwierzyć, że postać Supermana kończy w tym roku osiemdziesiąt lat. Nie da się jednak ukryć, że syn Kryptona jest starszy niż się wielu wydawało. Kal-El pierwszy raz zadebiutował w magazynie Action Comics vol. 1 #1 z czerwca 1938 roku. Mało kto jednak wie, że początków tej postaci należy upatrywać już w 1933 roku. Wówczas jednak nie mieliśmy do czynienia z miłym obrońcą naszej planety, a istotą, która chciała ją zniszczyć! 

  "The Reign of the Superman" było historią zdecydowanie inną. Jej autorami byli Joe Shuster i Jerry Siegel. Fabuła wprowadzała postać złego nadczłowieka obdarzonego mocami telepatycznymi. Twórcy uznali jednak, że nie jest to twór odpowiedni i po pięciu latach stworzyli ją na nowo, tym razem już w formie jaką znamy obecnie. 

  Przez te wszystkie lata Człowiek ze Stali doczekał się kilku ekranizacji zarówno filmowych, jak i serialowych. Z pewnością warto w tym miejscu wymienić zasługi Christophera Reeve’a, który po dziś dzień uważany jest przez wielu za najlepszego Supermana. Na jubileuszowym plakacie znajdziemy jego podobiznę, a także kilku innych aktorów, w tym obecnie odtwarzającego tę rolę Henry’ego Cavilla.

  Waszym zdaniem który Superman był najlepszy?