Kaylee wzywa browncoatów do walki z Trumpem!

    Jewel Staite, czyli znana z „Firely” i „Serenity” mechaniczka Kaylee, namawia browncoatów z całego świata do akcji w obronie praw obywatelskich oraz wolności gwarantowanej przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych.

    Choć tamto prawodawstwo nas nie dotyczy, możemy wesprzeć sprawę ważną dla aktorki lub po prostu zdobyć przy okazji ciekawą koszulkę. Kaylee mówi, że tak właśnie robią prawdziwi big damn heroes. I zapewnia, że „no power in the 'verse can stop us” (żadna siła we wszechświecie nie może nas powstrzymać), jak mówiła River Tam (grana przez Summer Glau).

    Skąd w tym wszystkim koszulka? Jewel Staite namawia do zakupu t-shirtu z napisem „Frankly my dear, I do give a GORRAM”. To nawiązanie do „Przeminęło z wiatrem”, gdzie Rhett Butler oznajmia Scarlett O’Harze: „Frankly my dear, I don’t give a damn”, czyli „Szczerze, moja droga, to mam to gdzieś” - gdy ta jest gotowa w końcu się z nim związać. Oczywiście „gorram” to wulgaryzm spopularyzowany przez Jossa Whedona właśnie w „Firefly”. Tak przeklinałaby prawdziwa Kaylee! Cały napis wykonany jest w barwach słynnej parasolki bohaterki, a w tle znajduje się zarys dziewczyny w balowej sukni znanej z odcinka „Shindig”.

    Część zysków ze sprzedaży każdej koszulki kosztującej 27,99$, przeznaczona zostanie na ACLU (American Civil Liberties Union), czyli stowarzyszenie reklamujące się tym, że walczy z atakami Donalda Trumpa na prawa człowieka. Stowarzyszenie istnieje już niemal od 100 lat i stoi na straży praw i wolności gwarantowanych przez Konstytucję USA.