Kolejna część "Planety małp" powstanie?

    Mająca swoją premierę w 2017 roku "Wojna o planetę małp" spotkała się z dość dobrym odbiorem ze strony publiczności. Sytuacja związana ze sprzedażą aktywów Foxa sprawiła jednak, że mało kto wierzył w powstanie kolejnego filmu. Tymczasem produkcja zostanie zrealizowana. Nie wiadomo jednak, jaki kierunek obierze.

    Po nieudanym widowisku z 2001 roku za którego reżyserię odpowiadał Tim Burton, mało kto się spodziewał, że studio 20th Century Fox postanowi raz jeszcze powrócić do świata, w którym małpy przejęły władzę na Ziemi. Na taki krok faktycznie musieliśmy trochę poczekać. Dokładnie 10 lat później do kin trafiła "Geneza planety małp", która nie tylko spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, ale także dała początek nowej serii w skład której wchodzą obecnie trzy filmy. Premiera ostatniego obrazu przyniosła pytania o przyszłość. Czy powstanie część czwarta? Czy Matt Reeves powróci jako reżyser? Obecnie wiemy już, że nowy film powstanie, nie zdradzono jednak, czy będzie to pełnoprawna kontynuacja czy jedynie spin-off. Wiemy natomiast, że na stołu reżyseria zasiądzie Wes Ball, gdyż Matt Reeves jest obecnie zajęty pracą nad nowym filmem o Batmanie.

    Informacji w tym temacie dostarcza nam serwis Deadline, który jednocześnie zaznacza, że prace nad nowym projektem są dopiero we wstępnej fazie, tak więc na oficjalną zapowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

    Czekacie na kolejną odsłonę "Planety małp" czy uważacie, że temat został już wyczerpany? Dajcie nam znać w komentarzach.