Kolejne części Zeldy z otwartymi światami?

    Nintendo najwyraźniej zdaje sobie sprawę z faktu, że eksperyment z wielkim, otwartym światem okazał się strzałem w dziesiątkę. "The Legend of Zelda: Breath of the Wild" zbiera rewelacyjne oceny na całym świecie, a fani już zaczynają się zastanawiać, jak będzie wyglądać kolejna odsłona serii. Nieco światła na sprawę postanowił rzucić Eiji Aonuma, który od siedemnastu lat pełni funkcję producenta cyklu. W wywiadzie dla Famitsu stwierdził:

    Wydaje mi się, że przyszłość Zeldy to gry z otwartym światem.

    Producent postanowił dodatkowo opowiedzieć nieco o procesie powstawania gry. Jak stwierdził, samo przygotowanie odpowiedniego silnika, który umożliwiłby tworzenie tak wielkiego świata, zajęło studiu ponad rok. W dodatku idea Zeldy z otwartym światem chodziła za nim od dawna, jednak dopiero możliwości konsoli Wii U pozwoliły zrealizować tak ambitne założenia.

    Jak wiadomo, produkcja ostatecznie zadebiutowała także na nowej konsoli Nintendo, czyli Switchu. Kolejna odsłona prawdopodobnie zostanie przygotowania jedynie z myślą o tej drugiej platformie, dzięki czemu może być jeszcze większa i bardziej rozbudowana od swojej poprzedniczki.

    Jeżeli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po "The Legend of Zelda: Breath of the Wild", to zapraszamy do zapoznania się z recenzją, którą przygotował dla Was Adam Gotan Kmieciak.