Komiksowy wstęp do „Avengers: Infinity War” ujawnia bardzo ciekawe szczegóły!

  Marvel wypuścił właśnie drugą część komiksu, który jest wstępem do wydarzeń mających rozegrać się w „Avengers: Infinity War”. Z udostępnionych w sieci grafik dowiadujemy się wielu naprawdę interesujących faktów. Ostrzegamy przed potencjalnymi spoilerami!

  Premiera „Infinity War” już za dwa miesiące, jednak dociekliwi fani już teraz mogą zapoznać się z kilkoma elementami, które mogą odegrać ważna rolę w filmie. Red Skull powróci?

  Końcówka pierwszej części „Kapitana Ameryki” pozostawiła nas z pewnym niedosytem. Do tej pory bowiem nie dowiedzieliśmy się, co się tak naprawdę stało z Red Skullem. Postać została przeniesiona gdzieś przez Tesseract i od tej pory słuch po niej zaginął. Jak się jednak okazuje, vilian zostaje wspomniany w komiksie w kontekście posiadania Kamienia Nieskończoności. Czy jest to tylko zwykła retrospekcja, czy ma jakiś głębszy sens? 

  Kamień Duszy trafił do Wakandy w meteorycie z vibranium?

  Jedna ze scen zostaje poświęcona Kamieniowi Duszy. Określa się go jako najpotężniejszy ze wszystkich. Jak dobrze wiemy, jako jedyny nie został jeszcze pokazany w żadnym z filmów. To jednak, co może zwrócić naszą uwagę w poniższym kadrze, to księga, w której widzimy na rycinie jakieś planety. Czy to oznacza, że artefakt znajduje się w kosmosie? A może jednak trafił na ziemię (np. w meteorycie) i popularna teoria o jego obecności w Wakandzie znajdzie potwierdzenie?

  Widoczny na większości grafik Doktor Strange z pewnością odegra w widowisku sporą rolę. Najwyraźniej już od dłuższego czasu zgłębiał informacje dotyczące Kamieni Nieskończoności. Film nie przyniósł nam konkretnej odpowiedzi na temat tego, w jakich latach rozgrywała się akcja. Poniższy kadr zdradza, że bohater mógł być aktywny w czasie inwazji obcych na Nowy Jork. Dodatkową wskazówką w tym wypadku może być „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”, w którym Strange zostaje wymieniony przez Jaspera Sitwella jako jedno z potencjalnych zagrożeń dla Hydry.

  Jeżeli Strange faktycznie był obecny podczas bitwy o Nowy Jork, to również wtedy mógł zacząć zgłębiać tajniki pozostałych Kamieni Nieskończoności. Do tej pory miał do czynienia jedynie z Kamieniem Czasu, jednak jak widzimy poniżej, historia artefaktów stała się dla niego bardzo ważna

  Historia Kamieni Nieskończoności tłumaczy także reakcję Strange’a na pojawienie się w Nowym Jorku Thora i Lokiego. Jak wiemy, bohater robił naprawdę wiele, aby goście jak najszybciej powrócili do swoich stron. 

  Doktor Strange nie będzie miał łatwego zadania

  Pomimo wcześniejszych wpisów sugerujących, że Doktor Strange będzie dysponował naprawdę ogromną wiedzą o Kamieniach Nieskończoności, nie będzie wiedział wszystkiego. Jak widać poniżej, nie jest świadom tego, co tak właściwie dzieje się z poszczególnymi Kamieniami.

  Lokalizacja poszczególnych Kamieni Nieskończoności

  Komiks kończy się informacją, gdzie obecnie znajdują się do tej pory ukazane Kamienie Nieskończoności. Kamień Mocy jest w siedzibie Nova Corps na Xandarze, Kamień Czasu znajduje się pod opieką Doktora Strange’a, Kamień Rzeczywistości wszedł w skład kolekcji Kolekcjonera, Kamień Umysłu znajduje się na czole Visiona, a ostatni, czyli Kamień Przestrzeni wyniósł z Asgardu Loki, gdy kraina stała się polem bitwy pomiędzy Helą a Surturem.