Liga Sprawiedliwości powraca! Zwiastun Snyder Cut dostępny w sieci!

    Odbywający się właśnie panel DC FanDome przyniósł nam pełen zwiastun oryginalnie zaplanowanej przez Zacka Snydera wersji filmu "Liga Sprawiedliwości". Widzimy w nim sporo zmian jakie zaszły w stosunku do tego, czym uraczył nas Joss Whedon.

    "Liga Sprawiedliwości" miała swoją premierę w listopadzie 2017 roku. Film bardzo szybko wzbudził ogromne kontrowersje, a krytycy nie pozostawiali na nim suchej nitki. Projektem początkowo zajmował się Zack Snyder, który jednak z powodu rodzinnej tragedii musiał zrezygnować z dalszych prac. Jego rolę przejął Joss Whedon i jeżeli wierzyć krążącym w sieci informacjom, zmienił nawet 80% pierwotnego kształtu oryginalnej produkcji. Efekty był łatwy do przewidzenia. Widowisko przypominało Frankensteina, w którym dwie dość odmimenne wizje ścierały się ze sobą i powodowały, że obraz był wręcz niestrawny.

    Jakiś czas po premierze w sieci narodziła się akcja #releasethesnydercut, której celem było nakłonienie Warner Bros. do dania zielonego światła dla dokończenia oryginalnej wizji Zacka Snydera. Przez lata zarówno fani, jak i aktorzy związani z projektem walczyli by koncepcja ta stała się faktem. Obecnie wiemy już, że film faktycznie się pojawi. Zadebiutuje w przyszłym roku na HBO Max i zostanie podzielony na 4 godzinne odcinki. Jak zatem widać, Snyder nie tylko poprawi swoje widowisko, ale także uzupełni o całą masę dodatkowego materiału (dla przypomnienia, wersja Whedona trwała dwie godziny). Zwiastun produkcji możecie zobaczyć poniżej.

    W głównych rolach powrócą: Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadot, Ezra Miller i Ray Fisher. Premiera już w przyszłym roku na HBO Max. Zack Snyder uspokaja jednak, że osoby, które nie mają możliwości uzyskania dostępu do usługi także otrzymają okazję by z filmem się zapoznać.