"Liga Sprawiedliwości" Zacka Snydera ujrzy światło dzienne!

  To już koniec wszelkich spekulacji i domysłów. Po głośnej akcji #releasethesnydercut, a także intensywnych staraniach samego reżysera, Warner Bros. podjęło decyzję o ukończeniu tej wersji filmu i umieszczeniu jej w repertuarze swojej nowej platformy HBO MAX!

  Debiutująca w 2017 roku "Liga Sprawiedliwości" okazała się filmem naprawdę słabym, który bardzo szybko został przez widzów i krytyków praktycznie zrównany z ziemią. Zastanawiano się wówczas, czy DC ma jeszcze jakiekolwiek szansę na zbudowanie solidnego uniwersum. Bardzo szybko okazało się jednak, że produkcja pierwotnie miała wyglądać zupełnie inaczej, a finalny produkt, jaki otrzymaliśmy był tak naprawdę mocno pociętą i pozmienianą przez Jossa Whedona namiastką oryginału. Szacuje się, że nowy reżyser, który zajął miejsce Zacka Snydera po tym, jak ten doznał rodzinnej tragedii, zmienił około 60% oryginalnego materiału i tym samym obrał zupełnie inny kierunek dla rozwoju historii. Widzowie uznali zatem, że bardzo chętnie zapoznaliby się z oryginalną wizją. Przez następne lata sam Snyder podsycał ich wyobraźnię zdradzając wiele faktów na temat tego, co mieliśmy na ekranie ujrzeć, a także czego mogliśmy spodziewać się później. O kilku szczegółach, w tym potencjalnych planach dotyczących całej trylogii "Ligi Sprawiedliwości", pisaliśmy tutaj.

  Z czasem okazało się, że oryginalny montaż filmu faktycznie istnieje, jednak nie przeszedł przez etap postprodukcji, a tym samym zabrakło w nim efektów specjalnych. Wieść ta była jednak światełkiem na końcu tunelu dla wszystkich tych, którzy liczyli na wersję Snyder Cut. Pojawiające się w sieci sprzeczne informacje nie dawały jednak jasnej odpowiedzi, czy Warner Bros. kiedykolwiek zdecyduje się na taki krok. Z jednej strony obstawiano, że byłby to idealny tytuł dla szykowanej przez nich platformy HBO MAX, z drugiej natomiast rodziły się obawy, iż potencjalna premiera mogłaby tylko namieszać bardziej w już i tak mocno chaotycznym DCEU. Wygląda jednak na to, że fani się w końcu doczekali. Zack Snyder oficjalnie potwierdził, że premiera jego wersji "Ligi Sprawiedliwości" odbędzie się w 2021 roku w USA w platformie HBO Max.

  W oświadczeniu prasowym Zack Snyder podziękował wytwórni Warner Bros., a także wszystkim osobom zaangażowanym w ruch #releasethesnydercut.

  Pragnę podziękować HBO Max i Warner Bros. za ich odważny gest wspierania artystów i pozwolenie im na realizację ich prawdziwej wizji. Specjalne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w ruch Snyder Cut, to oni sprawili, że to stało się rzeczywistością.

  Serwis The Hollywood Reporter donosi przy okazji, że koszt dokończenia produkcji będzie wynosił około 20 - 30 milionów dolarów, a Snyder chce zebrać oryginalną ekipę by zrealizować dokrętki, a także zadbać o każdy szczegół widowiska, łącznie z nową muzyką. Ponad to reżyser przyznał, że nie widział filmu w wersji Jossa Whedona, ale po głosach z jakimi się spotyka sądzi, że w produkcji naprawdę niewiele zostało z jego oryginalnej wizji.