Mad Max doczeka się kontynuacji?

    Film "Mad Max: Na drodze gniewu" zadebiutował w 2015 roku i osiągnął ogromny sukces. Od początku wydawało się jasne, że Warner Bros. zdecyduje się zrealizować kontynuację, jednak na drodze wytwórni pojawiły się pewne problemy związane konfliktem pomiędzy studiem, a reżyserem George'em Millerem.

    Serwis IndieWire postanowił porozmawiać z Millerem na temat potencjalnej kontynuacji. Ten przyznał, że dalej ma zamiar zrealizować jeszcze dwa filmy. Jeden z nich ma być poświęcony postaci Furiosy, drugi natomiast skupi się na Mad Maxie. Niestety aby ruszyć z miejsca musi najpierw zakończyć spór z Warner Bros., a to może niestety jeszcze trochę potrwać. Przypomnijmy, że chodzi przede wszystkim o kwestię wypłaty pieniędzy, które miały pokryć koszty realizacji dodatkowych scen powstałych w procesie postprodukcji. Ważną rolę odgrywają także naciski WB na to by pewne sceny zawarte w scenariuszu nie były realizowane, na co z kolei nie chciał się zgodzić reżyser. Prawnicy Millera przyznali nawet, że konflikt jest na tyle mocny, że reżyser nie widzi już żadnej możliwości by dalej współpracować z Warner Bros.

    Nie wiemy zatem kiedy można spodziewać się rozpoczęcia prac nad kolejnymi widowiskami. Mamy jednak nadzieję, że spór uda się rozwiązać i już wkrótce powrócimy do świata Mad Maxa.