Marie Severin nie żyje

    W wieku 89 lat zmarła Marie Severin, długoletnia weteranka komiksowego świata, która współpracowała ze Stanem Lee przy stworzeniu postaci Spider-Women. Była jedną z pionierek komiksowych historii, w których główne role odgrywały kobiety.

    Karierę w świecie komiksów rozpoczęła w późnych latach czterdziestych, kiedy dołączyła do EC Comics. Następnie przeniosła się do Atlas Comics, czyli późniejszego Marvela. Stała się wiodącą kolorystką, a w końcu także rysowniczką, która pracowała nad seriami: Avengers, Kapitan Ameryka, Conan Barbarzyńca i Doctor Strange.

    Severin bardzo mocno angażowała się w prace nad komiksami. Jej grafiki charakteryzowały się bardzo szczegółowym wykonaniem, którego wielu artystów mogło jej jedynie pozazdrościć. Pracy poświęcała się aż do połowy 2000 roku. W 2001 roku została uhonorowana tytułem "Will's Eisner Hall of Fame".

    W odpowiedzi na wiadomość o śmierci artystki, Stan Lee opublikował wpis, ujawniający jej niesamowite dzieła z "The Incredible Hulk" i "Spider Woman".