Marvel odzyskał właśnie pełną wadzę nad marką X-Menów i Fantastycznej Czwórki!

    Choć do zakupu przez Disneya aktywów Foxa doszło już jakiś czas temu to dopiero teraz Dom Myszki Miki odzyskał w pełni kontrolę nad prawami do X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Kiedy zatem możemy spodziewać się pierwszych filmów poświęconych tym bohaterom?

    Przejęcie przez Disneya koncernu 21 Century Fox sprawiło, że Marvel teoretycznie odzyskał pełną władzę nad bohaterami Foxa. Do tej pory wszelkie projekty związane z mutantami nadzorowała Emma Watts ze studia Fox. To od niej zależał dalszy kierunek rozwoju poszczególnych projektów i przez dłuższy czas panowała opinia, że swoją pozycję utrzyma. Disney postanowił jednak powierzyć jej pieczę nad marką Avatar, a wszelkie prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki przekazać w ręce Kevina Feige. Dzięki temu całą kontrolę nad bohaterami Marvela będzie posiadała jedna osoba.

    Pełnia władzy oznacza przede wszystkim większą swobodę w dalszym rozwijaniu Marvel Cinematic Universe. Podczas San Diego Comic-Con Feige zasugerował, że trwają już pierwsze przymiarki do wprowadzenia nowych bohaterów do tworzonego od 2008 roku świata. Pierwszym widowiskiem skupiającym się na odzyskanych bohaterach będzie najprawdopodobniej "Fantastyczna Czwórka", która może zadebiutować już w 2022 lub 2023 roku. Zainteresowanie projektem wyraził swego czasu Peyton Reed, który już w 2002 roku przymierzany był do roli reżysera filmu realizowanego przez Foxa. Wówczas jednak różnice artystyczne sprawiły, że stanowiska nie otrzymał. Tym razem sprawa może wyglądać inaczej. Reed już udowodnił, że potrafi sobie poradzić z bohaterami Marvela. Odpowiadał za przeniesienie na ekrany kin Ant-Mana.

    Chwilowo nie wiemy kiedy moglibyśmy spodziewać się premiery X-Menów. Raczej nie nastąpi to jednak wcześniej niż w 2023 roku. Być może zbliżająca się impreza Disneya D23 przyniesie nam pewne odpowiedzi.