Michał Żebrowski ponownie jako Geralt z Rivii?!

  "Wiedźmin" w naszym kraju ukaże się zarówno w wersji oryginalnej, z lektorem, jak i dubbingiem. W tym trzecim przypadku w rolę Geralta z Rivii wcieli się nie kto inny, jak odtwarzający tę postać w serialu i filmie z 2001 roku Michał Żebrowski!

  O naszej rodzimej ekranizacji "Wiedźmina" wielu chciałoby zapomnieć. Nie da się jednak ukryć, że posiadała ona pewne plusy. Jednym z nich był angaż Michała Żebrowskiego do głównej roli. Bohater zapisał się całkiem pozytywnie w pamięci widzów i wielu uznało, że naprawdę ciekawą opcją byłoby zaangażowanie go do dubbingowania Rzeźnika z Blaviken w produkcji Netfliksa. Jak się okazuje, tak się właśnie stało!

  Opublikowana przez serwis streamingowy zapowiedź wyraźnie pokazuje nam, że polscy widzowie otrzymają możliwość oglądania "Wiedźmina" w trzech wariantach: wersję z dubbingiem, lektorem i oryginalną z napisami. W tej pierwszej co prawda nie słyszymy aktora, jednak w opisie materiału czytamy, że rola Geralta przypadła właśnie Michałowi Żebrowskiemu. Dowiadujemy się także, że Justyna Kowalska wcieli się w Yennefer, Marcin Franc podłoży głos Jaskra, a Natalia Smagacka użyczy głosu Ciri.

  W serialu występują: Henry Cavill (Geralt z Rivii), Freya Allan (Ciri), Anna Shaffer (Triss), Joey Batey – Jaskier), Anya Chalotra (Yennefer), Björn Hlynur Haraldsson (Eist), Therica Wilson-Read (Sabrina), MyAnna Buring (Tissaia), Mimi Ndiweni (Fringilla), Millie Brady (Renfri), Adam Levy (Myszowór), Jodhi May (Królowa Calanthe), Eamon Farren (Cahir), Lars Mikkelsen (Stregobor), Royce Pierreson (Istredd), Maciej Musiał (Sir Lazio), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Rebecca Benson (Marilka), Shane Attwooll (Nohorn), Luke Neal (Vyr), Matthew Neal (Nimir), Tobi Bamtefa (Danek), Sonny Serkis (Martin), Roderick Hill (Fletcher), Inge Beckmann (Aridea), Charlotte O’Leary (Tiffania), Natasha Culzac (Toruviel), Amit Shah (Torque) i Tom Canton (Filavandrel).

  Premiera "Wiedźmina" odbędzie się 20 grudnia 2019 roku.

  Jako ciekawostkę na koniec możemy dodać, że także wcielający się w rolę Jaskra Zbigniew Zamachowski otrzymał możliwość powrotu do roli sprzed lat. W przeciwieństwie jednak do kolegi z planu, Zamachowskiemu dane było odegrać swojego bohatera zarówno ciałem, jak i duchem w mającym w ten weekend premierę fanowskim projekcie "Pół Wieku Poezji Później".