Mistrzostwa Polski Gry o Tron w Poznaniu 2019 - 18 uczestników, 6 miast, tylko 1 zwycięzca

  1 i 2 czerwca 2019 w Parku Sportowo-Rekreacyjnym fairPlayce w Poznaniu, odbyły się eliminacje Otwartych Mistrzostw Polski w grze planszowej - Gra o Tron. Przez dwa dni 18 uczestników z 6 miast Polski rozegrało w sumie 12 partii gry (średnio 4 godziny każda). Po każdej grze zawodnicy otrzymywali punkty w zależności od osiągów w danej rozgrywce. Na koniec eliminacji sześciu zawodników z największą liczbą punktów dostało się do finału.

  Łódź, Warszawa, Wrocław, Poznań, Środa Wlkp., Zamość - z tych miast przyjechali do Poznania gracze znanej na całym świecie gry planszowej Gra o Tron. To wysoce strategiczna gra oparta na popularnej serii książek Georga R. R. Martina, która wymaga doskonałych umiejętności podejmowania ryzykownych, ale przemyślanych ruchów, zdolności negocjatorskich i analitycznego myślenia. Szachowe podejście do taktyki może nie być wystarczające, by wygrać. Podejmowanie sojuszy oraz ich zrywanie w odpowiednim czasie to główny klucz do zwycięstwa.

  Finał odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w Oberży pod Dzwonkiem w Poznaniu. Finaliści - w tym aż 4 graczy z Wrocławia - rozegrają dwie gry, które wyłonią oficjalnego Mistrza Polski w Grę o Tron.

  Na ten czas Oberża pod dzwonkiem przemieni się w prawdziwą karczmę rodem ze świata Gry o Tron, z proporcami najpopularniejszych rodów i klimatyczna kartą menu.

  Mistrzostwa zorganizowała administracja niekomercyjnej grupy Gry Fabularne - gryfabularne.pl, a gry turniejowe użyczyło wydawnictwo Galakta odpowiedzialna za polskie wydanie Gry o Tron.

  Fundatorami nagród są: RPGildia, Qdart.pl.