Na X-Menów w MCU przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać

    Przejęcie aktywów Foxa przez koncern Disneya sprawiło, że prawa do X-Menów i Fantastycznej Czwórki powróciły do Marvela. Jak się jednak okazuje, nieprędko ujrzymy bohaterów na wielkim ekranie.

    Z pewnością jednym z najgorętszych tematów w branży medialnej przez ostatni rok była informacja o sprzedaży 21 Century Fox. Początkowo o giganta rywalizowały dwa koncerny: Comcast i Disney. Ostatecznie to ten drugi zwyciężył i parę dni temu zakończył cały proces łączenia struktur obu firm. Efektem tego stało się odzyskanie przez Marvela praw do postaci, które wcześniej zostały Foxowi sprzedane. Ich powrót do DOmu Pomysłów sprawił, że fani z nadzieją patrzą w kierunku nadchodzących produkcji licząc, że już wkrótce Avengers spotkają X-Menów. Niestety nie nastąpi to tak szybko, jakbyśmy sobie życzyli.

    Nowych szczegółów w temacie udzielił ostatnio sam Kevin Feige, który postanowił po raz kolejny przypomnieć, że istnieje gotowy plan na najbliższe lata, a odzyskanie praw do bohaterów nie wpłynie na jego zmianę.

    Trochę to jeszcze potrwa. To dopiero początek, a my mamy plan pięcioletni nad którym pracowaliśmy zanim proces odzyskania praw się rozpoczął. Więc dla nas jest to znacznie więcej działania w kwestii tego jak i gdzie [X-Meni] zadebiutują. Z pewnością jest to komfortowa sytuacja i miło nam, że się udało, że wszyscy wrócili. Ale to będzie bardzo długa droga.

    Możemy zatem przyjąć, że najbliższe lata należeć będą to produkcji, które Marvel planował już od dłuższego czasu, a o których powinniśmy zacząć dowiadywać się czegoś konkretniejszego po premierze filmu "Spider-Man: Daleko od domu". Z pewnością otrzymamy solowy film o Czarnej Wdowie. Doktor Strange powróci w kontynuacji swoich przygód, "Strażnicy Galaktyki vol. 3" z Jamesem Gunnem na pokładzie po raz kolejny zabiorą nas w odległe rejony kosmosu, a "Eternals" zaprezentują bohaterów, których nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać na wielkim ekranie. Na debiut X-Menów i Fantastycznej Czwórki będziemy musieli zatem kilka lat zaczekać.