Netflix ogłosił obsadę Wiedźmina!

  Wszelkie domysły możemy odsunąć na bok. Netflix ogłosił właśnie oficjalną obsadę serialu poświęconego postaci Geralta z Rivii!

  Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że Geralta sportretuje Henry Cavill. Pozostałe role były owiane tajemnicą, a różnego rodzaju plotki pojawiające się wokół nich tylko podsycały konflikty pomiędzy fanami. Najwięcej zamieszania zrobiło się wokół informacji głoszącej, że do roli Ciri poszukiwana jest aktorka BAME (określenie to jest używane w Wielkiej Brytanii w odniesieniu do społeczności innych niż białoskóre i jest skrótem od zwrotu Black, Asian, and minority ethnic). Zwolennicy i przeciwnicy takiego ruchu toczyli prawdziwą wojnę, którą w końcu można (mamy nadzieję) uznać za zakończoną. Netflix bowiem oficjalnie ogłosił listę aktorów, którzy pojawią się w poszczególnych rolach.

  Zacznijmy od wspomnianej już Ciri, księżniczki Cintry. Zagra ją Freya Allan, która pojawiła się już na małym ekranie w serialu "Into the Badlands: Kraina Bezprawia". W roli czarodziejki Yennefer ujrzymy Anye Chalotre (A.B.C., Wanderlust). Królową Calanthe sportretuje Jodhi May ("Gra o Tron", "Geniusz"), Björn Hlynur Haraldsson natomiast wystąpi w roli jej męża, rycerza Eista. Druida Myszowora odegra Adam Levy.

  W pozostałych rolach wystąpią:

  MyAnna Buring - Tissaia (rektorka akademii czarodziejek w Aretuzie)
  Mimi Ndiweni - (Fringilla)
  Therica Wilson-Read - Sabrina
  Millie Brady - Renfri

  Nie są to oczywiście wszystkie nazwiska, które pojawią się w serialu. Brakuje jeszcze kilku ważnych postaci, jednak na ogłoszenie ich musimy jeszcze zaczekać.

  Jak się Wam podoba obsada produkcji? Dajcie nam znać w komentarzu.