Nie żyje członkini obsady serialowego "Wiedźmina"

    Mya-Lecia Naylor, młoda aktorka, która wzięła udział w zdjęciach do serialowego Wiedźmina, nie żyje. Informację taką przekazała za pośrednictwem Twittera jej rodzina.

    Środę kończymy smutną wiadomością, która dotarła do nas za pośrednictwem Twittera. Zmarła Mya-Lecia Naylor, aktorka, która w serialu o Wiedźminie prawdopodobnie wcielała się w młodszą Triss Merigold. Jej zgon nastąpił 7 kwietnia, jednak dopiero teraz rodzina zdecydowała się powiadomić o wszystkim jej fanów. Nie podano przyczyny zgonu, jednak agencja aktorki umieściła pod informacją o jej śmierci numer na specjalną infolinię dla osób z problemami (także wynikającymi z depresji) mogącymi skłaniać do samobójstwa.

    Oficjalnej wersji nie znamy, jednak zawsze w takiej sytuacji staramy się Wam przypomnieć, jak ważnym jest by reagować, gdy widzimy, że z naszymi bliskimi dzieje się coś niedobrego. Przez wielu ludzi temat depresji jest bagatelizowany, wręcz zarzuca się chorym, że sami stwarzają sobie problemy. Wynika to z braku wiedzy o chorobach psychicznych, które niestety, są coraz powszechniejsze w naszym świecie. Tymczasem depresja jest bardzo trudna do pokonania i walka z nią wymaga wsparcia nie tylko ze strony najbliższych, ale także pomocy lekarskiej. Ważnym w tym wszystkim jest fakt, by także dalsze otoczenie potrafiło zrozumieć, że problem leży o wiele głębiej i nie wystarczy kilka motywujących słów, by go pokonać. Warto wspomnieć śmierć Chrisa Cornella, czy Robina Williamsa. Obaj panowie cierpieli właśnie z powodu depresji.

    Jeżeli zatem w Waszym otoczeniu jest ktoś, kto przechodzi ciężki okres w życiu i nie może sobie poradzić z problemami, warto takiej osobie wskazać miejsce, w którym znajdzie pomoc. Jeżeli natomiast sam(a) cierpisz i targają Tobą silne, dołujące emocje, skontaktuj się ze specjalistami, którzy udzielą Ci pomocy. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych czynny codziennie w godzinach 14:00 - 22:00: 116 123, bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży czynny codziennie w godzinach 14:00 - 22:00: 116 111. Organizacje zajmujące się udzielaniem pomocy w takich sytuacjach znajdziesz także na www.samobojstwo.pl

    Nasz kraj jest na drugim miejscu w niechlubnym rankingu ilości samobójstw wśród młodzieży. Czasami nie trzeba wiele, by to zmienić. Wystarczy chwila naszej uwagi.