"(Nie)Sprawna" z kolejnymi, prestiżowymi nagrodami!

  Miło nam poinformować, iż "(Nie)Sprawna", czyli film Adama Nowaka rozwijający uniwersum, które zapoczątkowała "Angel.A" może pochwalić się kolejnymi, prestiżowymi nagrodami!

  Z całą pewnością ekipa realizująca film ma powody do dumy. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o sukcesie "(Nie)Sprawnej" na festiwalu filmowym Independent Shorts Awards!, a teraz możemy dodać, że lista nagród i wyróżnień bardzo się od tego czasu powiększyła! Na chwilę obecną obraz zgarnął aż 10 nagród i dwie nominacje. Jest to naprawdę świetny wynik, którego gratulujemy! Poniżej znajdziecie tabelkę z pełną rozpiską nagród.

  Nagrody

   FilmCon Awards 2020 (styczeń)  Najlepszy film niezależny
   FilmCon Awards 2020 (marzec)  Najlepszy film Sci-Fi
   Independent Shorts Awards 2020  Najlepszy film krótkometrażowy Sci-Fi
     Najlepszy reżyser (wyróżnienie)
     Najlepszy montaż (wyróżnienie)
   Los Angeles Film Awards 2020  Najlepszy film Sci-Fi (wyróżnienie)
   Oniros Film Awards 2020  Najlepszy film Sci-Fi
     Najlepszy motyw muzyczny
   Top Shorts Film Festival 2020  Najlepszy film Sci-Fi (nagroda)
     Najlepszy film Sci-Fi (wyróżnienie)

  Nominacje

   Fade In Awards 2020  Film znalazł się w półfinale plebiscytu
   Short to the Point International Film Festival  Krótkometrażowy film Fantasy/Sci-Fi

  O filmie

  Androidka Eva przestała pojawiać się w miejscu pracy, a jeden z urzędników państwowych, na co dzień zajmujący się rutynowymi zadaniami, zostaje wysłany, by sprawdzić, dlaczego. To spotkanie odmieni życie obojga.

  W tych rolach wystąpili Agnieszka Kawiorska i Tomasz Sobczak.

  Tomasz Sobczak wystąpił m.in. w "Dniu świra" oraz w "Śmierci rotmistrza Pileckiego", a także w gościnnych rolach w wielu serialach, m.in. "Dziewczynach ze Lwowa", "Komisarzu Aleksie", "Ojcu Mateuszu", "Prawie Agaty", "Plebanii", "M jak miłość" i "Pierwszej miłości". Przez wiele lat był związany z "Barwami szczęścia", w których grał Olgierda Śliwińskiego.

  Agnieszka Kawiorska już na drugim roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie zadebiutowała na scenie Teatru Starego w Krakowie, występując w spektaklu „Gang Bang” Pawła Sali w reżyserii Krzysztofa Jaworskiego. Związana była też m.in. z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Krakowski Teatr Variété. W „Katyniu” Andrzeja Wajdy zagrała Ewę, czyli córkę zamordowanego generała.

  Mogliśmy ją też zobaczyć w filmach "Karol. Człowiek, który został papieżem" czy "Pitbull. Ostatni pies" i w gościnnych rolach w licznych serialach, m.in. w "M jak miłość", "Klanie" "Ojcu Mateuszu" czy "Komisarzu Aleksie". W "Egzaminie z życia" wcieliła się w Julię Choroszyńską, w "Pierwszej miłości" zagrała Renatę Król, a w "Barwach szczęścia" występowała jako Kinga Zawadzka.

  Głównym autorem scenariusza jest Marek Nowak Z wykształcenia politolog. Dziennikarz piszący na tematy polityczne, społeczne i filmowe. Lubi robić pogłębione wywiady. Laureat w ogólnopolskim konkursie ”Dziennikarz Obywatelski Roku 2012” w kategorii „Wydarzenia”.