Nowa bohaterka w MCU?

Chociaż premiera filmu „Kapitan Marvel” miała miejsce już kilka miesięcy temu, to od tego czasu krążą spekulacje, czy przypadkiem Marvel Cinematic Universe nie przygotowuje gruntu pod nową superbohaterkę. I możliwe, że więcej niż jedną. Wszak w samym filmie pojawiają się pewne sugestie! Tekst zawiera spoilery.

Oczywiście od samego początku w filmach Marvela pojawiają się różne odniesienia do komiksów, czasem są to tylko kolejne easter eggi dla miłośników papierowych oryginałów, ale czasem może być to coś więcej. Jaki fani słusznie zwrócili uwagę, nazwisko najlepszej przyjaciółki Carol Denvers brzmi podejrzanie znajomo. Mowa tu rzecz jasna o Marii „Photon” Rambeau, która pomaga głównej bohaterce w odzyskaniu pamięci. Także jej pseudonim nie jest nam obcy. Ma też w filmie jedenastoletnią córkę o imieniu Monica, która odgrywa w nim niemałą rolę. A z komiksów znana jest bohaterka nazywająca się Monica Rambeau, pochodząca z Nowego Orleanu, której matką jest niejaka Maria Rambeau... Wszystko się zgadza! Ta superbohaterka występuje w komiksach pod pseudonimami Pulsar i Photon, a od 2013 roku znana jest jako Spektrum.

Chociaż Monica Rambeau w samym filmie „Kapitan Marvel” nie ma jeszcze żadnych supermocy, nic nie stoi nie przeszkodzie, żeby uzyskała je później. W komiksach została wystawiona na działanie potężnej mocy, gdy próbowała zapobiec stworzeniu śmiertelnie niebezpiecznej broni. W wyniku tego wypadku Monica potrafi zmieniać swoje ciało w czystą energię oraz zyskuje kilka innych umiejętności nadprzyrodzonych.

Jako, że Marvel Cinematic Universe ciągle się rozwija a w "Avengers: Endgame" pożegnaliśmy kilku bohaterów, nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić miejsce dla nowych. Spekuluje się też na temat produkcji „Young Avengers”. A kim mogłaby być druga superbohaterka? Chodzi oczywiście o Kamalę Kan, czyli Ms. Marvel. W filmie nie znalazły się żadne sugestie dotyczące tej postaci, ale nawiązywała do niej Brie Larson w konferencji prasowej, mówiąc, że jednym z celów było stworzenie w przyszłości filmu o Ms. Marvel. Pamiętajmy też o tym, że Kamala jest wszak największą fanką Kapitan Marvel.

Póki co jednak możemy tylko spekulować. Wiadomo natomiast, że premiera DVD z filmem „Kapitan Marvel” jest planowana na lipiec tego roku, zaś w maju rozpoczęto w końcu zdjęcia do długo wyczekiwanego filmu solowego o Czarnej Wdowie, scenarzystą został Ned Benson, który ma zadanie oprzeć nowy scenariusz na istniejącym już starszym skrypcie. Zdjęcia do projektu mają zostać zakończone na jesieni.