Nowa seria komiksów Firefly zapowiedziana!

  Już ponad dekada minęła od zakończenia serialu Firefly. Wciąż jednak są fani, którzy liczą na nowe historie rozgrywające się w tym świecie. Niestety, szanse na kontynuowanie serialu są prawie zerowe, jednak na polu książek i komiksów cały czas coś się dzieje.

  Jakiś czas temu informowaliśmy Was, że w przygotowaniu są nowe powieści rozgrywające się w znanym nam z serialu świecie. Obecnie wiemy także o nowej serii komiksowej, której akcja skupi się na czasach wojny i zaprezentuje nam zmagania Malcolma Reynoldsa i Zoe Alleyne. Wydarzenia mają być kanoniczne względem tych, które przedstawiano w poprzednich, komiksowych seriach.

  Nowa komiksowa seria została napisana przez Grega Paka, a za oprawę graficzną odpowiada Dan McDaida. Whedon będzie służyć swoją pomocą jako konsultant. Oto co powiedział w oświadczeniu dla Entertainment Weekly:

  Najwyższy czas, abyśmy mogli zobaczyć pełną historię spotkania i misji Malcolma i Zoe w Wojnie Zjednoczenia – dobre i złe strony, jakie wywarła na nich presja wojny i nieprzewidywalne konsekwencje.

  Pak kontynuował:

  Nasza historia pokaże kluczowe przeżycia Mala i Zoe podczas Wojny, których nigdy wcześniej nie widzieliście, wprowadzimy zupełnie nowe zakątki systemu gwiezdnego z postaciami, organizacjami i subkulturami, które są absolutnie wpasowane w konstrukcję tego świata – coś, co znacie ale w nowym wydaniu.

  To ogromny hołd dla twórców oryginalnego serialu, że ich bogaty, intrygujący świat i zabawne, fascynujące postaci mogą zainspirować tak wiele nowych historii. Mamy przewagę i możemy zrobić coś wyjątkowego w tej nowej serii - my wbijemy się mocno w temat Wojny, wydarzenie, które wstrząsnęło galaktykami, które ukształtowało tak wielu naszych głównych bohaterów. Wiele głównych wątków krąży wokół tego, jak ludzie radzą sobie z zagrożeniem tyranią, traumą wojny i niebezpieczeństwem, wpadając w nikczemność, gdy przeciwstawiamy się światu, w którym żyją złoczyńcy. Mamy szansę ujawnić prawdy o przeszłości naszych bohaterów i w tym miejscu przekazać im doświadczenia z którymi nigdy wcześniej nie mieli do czynienia.

  Z kolei Jeanine Schaefer z Boom! Studios podzieliła się swoimi przemyśleniami w kwestii nabycia praw do serii komiksów, która od lat należała do Dark Horse

  Naszym zadaniem jest tworzyć historie, które będą ekscytujące i satysfakcjonujące dla fanów Firefly , którzy byli z tymi postaciami od samego początku, ale także żeby przedstawić je nowej publiczności. Chcemy tworzyć Firefly jako popkulturowy fenomen trwały, a jednocześnie nowoczesny, utrzymany w tradycji innych historii science-fiction, które wciąż uczą nas o sobie.

  Firefly # 1 ukaże się w listopadzie.

  Źródło: EW