"Nowi mutanci" jednak trafią na srebrny ekran

    Wczoraj (środa) podczas trwającego CinemaConu w Las Vegas, Disney prezentował swoje zapowiadane produkcje. Jest to o tyle ciekawe, że po wchłonięciu wytwórni Fox wiele wcześniej zapowiadanych projektów zostało postawionych pod znakiem zapytania, a w tym, między innymi, Nowi mutanci. Obraz został już w całości nakręcony, lecz o jego ostatecznej publikacji spekuluje się od dawna.

    Disney poinformował, że film X-Man: Mroczna Phoenix ma być ostatnim obrazem z głównej serii o mutantach. Ważną informacją jest jednak to, że podczas swoich planów uwzględnił Nowych mutantów i wszystko wskazuje na to, że w sierpniu obraz zagości na srebrnych ekranach.

    Miłośnicy serii o mutantach wyczekują Nowych mutantów od 2017 roku, kiedy na ówczesnym CinemaConie 20th Century Fox zaprezentowało pierwszy zwiastun widowiska. Film wyreżyserował Josha Boone. Dlaczego w ciągu tych dwóch lat produkcja nie doczekała się swojej premiery? Mówi się o konfliktach wewnątrz wytwórni oraz mało entuzjastycznym odbiorze przez publiczność na pierwszych testowych pokazach. Aktualnie, po przejęciu wytwórni przez Disneya, spekulowano, że Nowi mutanci prawdopodobnie trafią na platformę Hulu (gdzie Disney posiada 60% udziałów) lub na zapowiadaną autorską platformę Disney+.