Pad do Playstation 5 oficjalnie zaprezentowany!

    Do tej pory mogliśmy jedynie sobie wyobrażać wygląd Playstatnion 5 i jej padów. O ile sama konsola dalej stanowi dla nas tajemnicę, to dosłownie chwilę temu Sony zdecydowało się ujawnić światu oficjalny wygląd Dualshocka 5!

    Już na pierwszy rzut oka widać wyraźną różnicę w stosunku do poprzedniej wersji przeznaczonej dla konsoli Playstation 4. Nowy Dualshock, a raczej DualSense, bo tak się teraz ten pad nazywa, wydaje się większy od swojego poprzednika i kształtem nieco zbliża się do wyglądu pada od XBOXa One. Ma bardziej opływowy kształt, a przyciski są proporcjonalnie mniejsze. Zostały też pozbawione kolorowych akcentów, przez co całość sprawia minimalistyczne wrażenie. Układ przycisków i analogów pozostaje taki sam, jednak kształt znajdującego się na środku touchpada odbiega od tego z Dualshocka 4.

    Sam wygląd to jednak nie wszystkie nowości, jakie czekają nas w nowym sprzęcie. Na oficjalnym blogu możemy przeczytać.

    Po dogłębnym przemyśleniu postanowiliśmy zachować wiele z tego, co gracze uwielbiają w DualShock 4, jednocześnie dodając nową funkcjonalność i dopracowując wygląd. W oparciu o nasze rozmowy z programistami doszliśmy do wniosku, że poczucie dotyku w grze, podobnie jak dźwięk, nie było [do tej pory] głównym aspektem wielu gier. Playstation 5 dało nam świetną okazję do innowacji, oferując twórcom gier możliwość zbadania, w jaki sposób mogą zwiększyć poczucie imersji dzięki naszemu nowemu kontrolerowi. Dlatego zastosowaliśmy dotykowe sprzężenie zwrotne, które dodaje różnorodne odczucia podczas gry, takie jak powolna jazda samochodem przez błoto. Dostarczyliśmy również wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2 DualSense, dzięki dzięki którym można naprawdę poczuć napięcie podczas, na przykład napinania łuku, aby wystrzelić strzałę.

    Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalny blog Playstation. Niestety w dalszym ciągu nie poznaliśmy ceny nowej konsoli, ani też dokładnej daty premiery. Pomimo panującej na świecie pandemii Sony nie zamierza jednak przekładać jej na przyszły rok. Możemy się zatem spodziewać, że tegoroczna gwiazdka będzie starciem dwóch przedstawicieli nowej generacji konsol.