Pierwszy trailer "Mulan" już jest!

W końcu doczekaliśmy się pierwszego trailera filmu live-action „Mulan” studia Disney. Brakuje w nim piosenek, ale chodzą słuchy, że twórcy chcą odejść od formuły baśniowego musicalu i pójść w stronę filmu sztuk walki, czy wręcz wojennego. Zwiastun zdaje się to potwierdzać.

Przypomnijmy, że w aktorskiej wersji animacji zabraknie także znanego i lubianego smoka Mushu – ma go zastąpić feniks. Na razie niewiele więcej wiadomo na temat innych zmian, jakie wprowadzi produkcja względem oryginału. Z drugiej strony trailer pokazuje też sceny dobrze znane z filmu animowanego. Być może pojawi się więcej nawiązań do „Ballady Mulan” na której Disney oparł pomysł na swoje dzieło.

Za kamerą stanęła Niki Caro, zaś główną bohaterkę gra Yifei Liu, młoda aktorka i piosenkarka, mająca już status gwiazdy w Chinach.

W pozostałych rolach pojawią się między innymi: Jason Scott Lee, Donnie Yen, Gong Li, Yoson An i Jet Li. Warto dodać, że większość z tych aktorów to także mistrzowie sztuk walki. Film wejdzie do kin 27 Marca 2020 roku.