Plotka: "Assassin’s Creed: Adder" tytułem kolejnej odsłony serii?

    W tym roku nie otrzymamy kolejnej odsłony cyklu "Assassin's Creed". Nie oznacza to jednak, że Ubisoft nie pracuje nad kontynuacją. Ta z całą pewnością powstaje i jeżeli wierzyć nowym plotkom, to właśnie poznaliśmy jej tytuł.

    Na oficjalną zapowiedź kolejnej gry z uniwersum Asasynów będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja powstaje i prawdopodobnie zadebiutuje w 2020 roku. Obecnie w sieci pojawiła się nowa informacja sugerująca, że jej tytuł to "Assassin’s Creed: Adder". Jej źródłem jest zdjęcie, które pojawiło się na serwisie Reddit.

    Gra ma być zwieńczeniem zapoczątkowanej w 2017 roku trylogii, w której skład wchodzą: "Assassin's Creed: Origins", którego akcja toczyła się w Egipcie za czasów Ptolemeusza XIII oraz "Assassin's Creed: Odyssey" z wydarzeniami osadzonymi w antycznej Grecji. Tym razem wydarzenia miałyby pokierować nasze drogi do Włoch, a główną bohaterką stałaby się Aya.

    Produkcja miałaby wykorzystywać sprawdzone już schematy, jak choćby znany z "Assassin's Creed Brotherhood" system Bractwa i zaoferować graczom wielki, otwarty świat. W jej realizacji podobno uczestniczą Ubisoft Quebec i Ubisoft Montreal. Nad całością czuwać ma Melissa MacCoubrey, która wcześniej była zaangażowana w powstawanie "Assassin's Creed Odyssey" i "Assassin's Creed IV: Black Flag - Freedom Cry".

    Rok 2020 może także sugerować, iż tworzona jest z myślą o konsolach kolejnej generacji. Już wkrótce powinniśmy się przekonać czy wspomniane informacje okażą się prawdziwe.