Plotka: "The Batman" początkiem zupełnie nowego uniwersum DC?

    W 2021 roku na ekrany kin trafi realizowany przez Matta Reevesa film poświęcony postaci Batmana. Jak się jednak okazuje, reżyser ma bardzo ambitne plany związane z rozwijaniem tego uniwersum.

    W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o tym, że Jeffrey Wright prawdopodobnie dołączy do obsady nowego Batmana. Tymczasem okazuje się, że Matt Reeves ma bardzo ambitne plany związane z rozwijaniem uniwersum Batmana. Tak przynajmniej każą nam sądzić nowe doniesienia zagranicznych serwisów, których źródłem jest Mark Hughes z Forbesa.

    Nowe informacje pokazują bardzo ambitne założenia, które mają w dalszej perspektywie czasu pozwolić na stworzenie szeregu filmów poświęconych nie tylko samemu Batmanowi, ale także innym bohaterom z nim związanym. Niebawem powinniśmy spodziewać się pierwszych ogłoszeń castingowych, w których poszukiwani będą odtwórcy do ról Kobiety-Kota i Harvey'ego Denta czyli Dwóch Twarzy. Ma to być jednak dopiero początek, gdyż Warner Bros. chciałoby w ramach rozbudowy uniwersum zrealizować także produkcję poświęconą postaci Nightwinga, czy wprowadzić postać Barbary Gordon, która co prawda nie otrzymałaby od razu solowego filmu, ale w razie zainteresowania widzów, mogłaby w przyszłości zadebiutować we własnej produkcji.

    Realizowane przez Reevesa filmy byłyby niezależne od istniejącego już DC Extended Universe. O takim obrocie spraw mówi się od dawna, jednak w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy potwierdzenia bądź zaprzeczenia tych rewelacji.