Poznaliśmy cenę i datę premiery Playstation 5!

    Środowa prezentacja Playstation 5 przyniosła nam nowe, konkretne informacje na temat zbliżającej się konsoli. Poznaliśmy datę jej debiutu, a także cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić.

    Konsole nowej generacji powoli przestają mieć przed nami jakiekolwiek tajemnice. W zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował nam dwa modele Xboxa, czyli Xbox series X będący najpotężniejszą konsolą nowej generacji i jego słabszą wersję, Xbox series S, która jednak bez problemu ma sobie radzić ze wszystkimi grami. Cena mocniejszego modelu została ustalona na 2249,00 zł, tańsza odmiana ma natomiast kosztować 1349,00 zł. Nie da się ukryć, że ruch ten wywołał spore zamieszanie i sprawił, że Sony musiało się mocno zastanowić nad swoją strategią sprzedaży. Zbyt wysoka cena konsoli mogłaby ją przekreślić już na starcie, natomiast sprzedawanie jej poniżej kosztów produkcji wiązałoby się ze stratami, które odbić trzeba by na sprzedaży gier. Na szczęście nie musimy się już dłużej zastanawiać nad tym, jak bardzo zabolą nas portfele. Model z napędem Blu-ray wyceniono 2299 zł, a ten pozbawiony napędu na 1849 zł.

    Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że w ramach abonamentu Playstation Plus, na starcie otrzymamy dostęp do kilku świetnych gier znanych z poprzednich generacji konsol Sony. Warto choćby wymienić takie tytuły, jak "The Last of us", "The Last Guardian", "Uncharted 4: Kres Złodzieja", "God of War" czy "Final Fantasy XV". Pozycji jest więcej i być może w przyszłości dojdą do nich kolejne tytuły.

    Preordery na Playstation 5 mają ruszyć już jutro. W skład zestawu, oprócz konsoli i pada Dual Sense wejdzie kabel HDMI, przewód zasilający i podstawka umożliwiająca ustawienie urządzenia w pionie. Preinstalowana będzie także gra "Astro’s Playroom". W dniu premiery będziemy mogli także nabyć takie produkcje, jak: "Spider-Man: Miles Morales", "Sackboy Adventures", "Destruction All-Stars" i "Demon's Souls Remake".

    Kupujecie Playstation 5 w preorderze czy wolicie zaczekać na opinie pierwszych graczy?